Takvim için yardım.

Arkadaşlar ofisimde kullanmak üzere yapacağım işleri unutmamak için ajanda tipi bi şey yapmaya çalışıyorum.
Şu an takıldığım nokta şu :

1. Eklediğim Çalışma kitabının takvim sayfasında hangi günde isek o güne ait kutucuğun farklı bir renk almasını yerleşik fonksiyonlarla yapabilir miyiz ?

Bunu yapabilirsem her güne köprü kuracağım ve o güne ait sayfaya gidip yapacaklarıma bakacağım.

Şu an sorunum bu. Bunu yaptıktan sonra aklıma gelen daha bi çok özellik olacak bunları da el birliği ile yapıp güzel herkesin kullanacağı bir şey ortaya çıkarmaya çalışacağım.

Teşekkürler.

asabi45

Banned
Takvim sayfasında A4:G8 aralığını seçtikten sonra Biçim koşullu biçimlendirmeye gelin hücre değerini formül seçtikten sonra formül kutucuğuna =EĞER(A4=GÜN($C$2);1;0) yazın ve biçimlendirmeden istediğiniz deseni seçin

Asabi45 teşekkür ederim.

Asabi45 teşekkür ederim. Daha geliştirilecek çok özellik olacak. Oralara geldik çe de yardımlarını bekleyeceğim.

Şimdide şunu yapmaya çalışıyorum.

Arkadaşlar Şimdi sağtarafa ilgili bütün dökümanlara köprü kuracağım.Hangisine tıklanırsa o sayfaya gidecek.Tabi önce o sayfaları yaratacağım.
Ancak :

1. O gün yapamadığım işleri "Devir olsun mu" sütununa ilgili işin karşısına E yada H koyarak ertesi güne devir etmek istiyorum. Yani bitmeyen , sonuçlanmayan işleri bir sonraki güne yapılacaklar bölümüne sırayla en üst satırdan başlayarak yazdırmak istiyorum.

Mümkünse yerleşik fonksiyonlarla yok olmuyorsa makroyla.

Yada bu devir işiyle ilgili başka bi öneri de olabilir.

Ayrıca Ekle menüsünde şahane takvim var.

Bu takvimin butonlarına bastığım zaman;
örneğin 19 agustosu tıkladığım zaman 19 ağustos sayfasına köprü olur mu

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Ekli dosyayı inceleyin. Gün yazılı hücreleri çift tıkladığınızda ilgili sayfaya gidecektir.

Not:Sayfa isimlerini dosyada yaptığım şekilde düzenleyin. (her ay için geçerlidir, 8 temmuz,10 eylül gibi)

Leventm sayfa adlarını sadece numara yapsak

Çünki 1 yıllık bir takvimde 1 ocak, 2 ocak .......31 aralık diye 365 tane sayfa ismi vermek zor olacak. Oysa ben her ayın takvimini oluşturdum. Sayfalar da 1,2,3,4...31 şeklinde olacak. Yani 22 agustos yerine sadece 22 yazan sayfaya tıklasam daha iyi olmaz mı ?

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Yani 22 agustos yerine sadece 22 yazan sayfaya tıklasam daha iyi olmaz mı ?
Çok daha güzel ve pratik olur. Ben dosyanızda öyle isimlendirmişsiniz diye benzer şekilde gitmiştim. Bu durumda dosyadaki kodu aşağıdaki ile değiştirin.

Kod:
Private Sub Worksheet_BeforeDoubleClick(ByVal Target As Range, Cancel As Boolean)
On Error GoTo 10
If Intersect(ActiveCell, [a4:g8]) Is Nothing Then Exit Sub
Cancel = 1
Sheets("" & ActiveCell).Select
Exit Sub
10 MsgBox "Seçilen tarihe ait sayfa mevcut değildir."
End Sub

Ajandaya devam

Şimdi sn leventm birde o gün için planlanan ama yapılamayan işlerin bir sonraki güne devri var. Örnekte ayın 20 sindeki 2 iş ( E harfi ile belirttim ) diyelim ki o gün bitmedi. Onları birşekilde ertesi güne nasıl devrederiz.Yada böyle birşey işlevsel olur mu? Gerek varmı? Devir yaparsak bu sefer her güne devir olan işler diye 3 - 5 satır ayırmak gerekecek. Ne dersiniz ?

Alt taraftaki sayfa isimlerini gizlemek

Alt taraftaki sayfa isimlerini gizlediğimde o sayfaya link varsa çalışmıyor. Bunun üstesinden nasıl gelebilirim. Hem 40 - 45 civarında sayfa olsun istiyorum, hemde o sayfalar aşağıda görünüp kalabalık yapmasınlar istiyorum.