tabloya eğer fonksiyonu eklemek

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office Excel 2003 Türkçe
Herkesin bayramını kutlarım
Arkadaşlar göndereceğim tabloya ek göstergeye göre kesinti ((Ek göstergesi 600 ise= 1 öğün yemek 1,30 YTL = yemek ücreti) Yemek ücretleri memurların ek göstergelerine göre belirleniyor.) yapılabilmesi için eğer formülü ekleyebilirmisiniz. K= Kapalı yani hiç fiş almamış olanlara (M hücresine K harfi koyduğum zaman D,E,F hücrelerinde işlem yapılmasın (sıfır göstersin) puantajın o aydaki hücrelerine tek tek (K= Kapalı)yazmayayım.) işlem yapılmaması için bir formül yazılabilirmi? Yazıcıdan çıktı alırken, ödeme tutarı olmayanların yazdırılmaması için tavsiyelerinizi bekliyorum... Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:

BG

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2021 TR & EN
sayın özdemir-

Herkesin bayramını kutlarım
Arkadaşlar göndereceğim tabloya ek göstergeye göre kesinti yapılabilmesi için eğer formülü ekleyebilirmisiniz.K= Kapalı yani hiç fiş almamış olanlara işlem yapılmaması için bir formül yazılabilirmi. Yazıcıdan çıktı alırken, kapalıların yazdırılmaması için tavsiyelerinizi bekliyorum...Şimdiden teşekkürler.
bende sizin bayramınızı kutlarım, sorunuzu yada sorularınızı biraz daha net olarak ifade edebilirmisiniz, (hücre referansları belirterek) tam olarak ne istediğinizi daha açık bir dille anlatırsanız, sorunuza daha kısa zamanda yanıt alabilirsiniz, iyi çalışmalar dilerim.

Excel Vers. ve Dili
Merhaba Brain
Haklısınız, ilk mesajımı düzeltmeye çalıştım.
Teşekkürler...

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Merhaba,

Gecenin 2:00 sinde uzun soruyu okumak uzun süreceği için yemek ücretini bulan formülü yazayım dedim.

E4 Hücresindeki Formül :

Kod:
=ARA(J4;{0\1\1101\2201\3600\4801};{0,75\1,3\1,5\2,25\2,5\3})

Excel Vers. ve Dili
Merhaba Necdet bey
Evet gece yarısı gerçekten de uzun uzun okunamıyor... Çok iyi yapmışsınız, formül tam istediğim gibi. Teşekkürler... Hayırlı rüyalar.

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Ek Göstergeye Göre Yemek Bedeli Hesaplama

Merhaba,

Görevimizi yarım bırakmayalım. Mademki memurdaşız, mademki Ankaradayız :)

Sizin dğer formüllerinize pek dokunmadan (F sütunundaki çarpma işlemi hariç) yaptığım düzeltmeler :

D4 :

Kod:
=EĞER(M4="K";0;EĞERSAY(N4:AR4;""))
E4 :

Kod:
=ARA(I4;{0\1\1101\2201\3600\4801};{0,75\1,3\1,5\2,25\2,5\3})

Yazdır Butonuna bağladığım makro :

Kod:
Sub Yaz()
Application.ScreenUpdating = False
Dim Son, i As Long
Son = [A65536].End(3).Row
ActiveSheet.PageSetup.PrintArea = "A1:L" & Son
Range("M4:M" & Son).SpecialCells(xlCellTypeConstants, 23).EntireRow.Hidden = True
'ActiveSheet.PrintPreview
ActiveSheet.PrintOut
Range("M4:M" & Son).SpecialCells(xlCellTypeConstants, 23).EntireRow.Hidden = False
Application.ScreenUpdating = True
End Sub
A-L sütunu içinde Yazdırılacak Alanı Saptar (A sütunundaki Dolu Hücre Sayısı Kadar)
M Sütunundaki Sabit hücreleri bulur (ki Bunlar K ile belirlenen hücreler, başka olursa onlarda dahil olur, bu durumda makroyu değiştirmek gerek) ve o satırları gizler.

Excel Vers. ve Dili
Necdet Bey
Harika, bana çok faydalı oldunuz...
Elinize sağlık çok teşekkür sederim...

Özellikle Yazdır Butonuna ve bağladığınız makroya....

Son düzenleme:

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Sayın özdemir,

İyi günlerde kullanınız.