Süzülü (filtreli) belgede yapıştırma sorunu

Excel Vers. ve Dili
2010 - Eng
Merhaba,
Excel sayfasında süzme işlemini gerçekleştirdikten sonra süzülü haldeyken bir veri yapıştırdığımızda bazen (maalesef ne zaman olduğunu da bir türlü tespit edemedim, başımıza geldiği zamanlar o belgenin özelliğine dikkat edemedik ama olduğu zamanlar kesin oluyor) sadece süzülü yani görünen hücrelere değil o aralıktaki bütün hücrelere yapıştırma yapıyor. Bu da veri de çok büyük yanlışlıklara yol açıyor. Bu konu hakkında bilgisi olan varsa paylaşmasını çözümü bilmese bile sorunun neden kaynaklandığını bilmeyi isterim. Herkese şimdiden teşekkürler...

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 TR | Excel 2013 TR
Maalesef belli bir alanı işaretleme yaparak kopyala yapıştır yönteminde (süzme işlemi ile) gizlenmiş hücreleri de kopyalıyor. Fakat, Sayfanın tamamını kopyalarsanız sadece süzülüp görüntülenen hücreleri kopyalıyor. Bu şekilde başka bir sayfaya kopyalayıp orada tekrar silme ya da seçip kopyalama yapabilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
2010 - Eng
problemimi daha basit söyleyeyim;
bir hücreyi kopyala diyoruz ve süzülü hücrelere yapıştır diyoruz. Diyorum ki;
Bazen (işte ne zamana onu arıyorum) sadece görünen hücrelere değil aradaki bütün hücrelere yapıştırma yapıyor.
Bu bizim başımıza geliyor ama hangi haller ve şartlarda bu oluyor bir türlü anlayamadık bundan kurtulmak içinde her defasında yalnıza görünür hücreleri seçip yapıştır işlemini yapıyoruz. Ama sorunu anlasak sadece o durumda görünür hücreleri seçip yapıştır deriz.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 TR | Excel 2013 TR
Bahsettiğiniz durum benim de başıma geldi. Maalesef ben de ctrl ile görünen hücreleri seçip yapıştırmak haricinde çözüm bulamadım.

Office 2007 kullanma şansınız varsa eğer 2007 de olmuyor bu sorun.

Excel Vers. ve Dili
2010 - Eng
bu konuda bize yardımcı olabilecek, sözü olan başka kimse yok mu acaba?

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 Tr ve 2007 Tr
Valla yardimci olurmu bilmiyorum ama bende olayin tam tersi durumlarla ilgili benze sorunlarim vardi cozdum, bende suzulu bolmeden kopyalayip baska yere yapistirmak istedigimde direk yapistirirsam sadece suzulu olanlari yapistiriyor, ama ozel yapistitirsam veya birdefa yapistirdiktan sonra undo yapip tekrar yapistitirsam suzulmus seklini dikkate almadan yapistiriyor. Fakat suzulu bolgeye yapistirma islemini yapmiyor. Ayrica suzulmemis bir bolgeden kopyalan verileri ctrl tusu ile ayri yerler yapistirmaiyorsun, sectigin her bir hucreye ve devamina kopyalanan alanin hepsini yapistiriyor