Sütun grafiğimizdeki eğilim Çizgisini her değere göre alçalıp yükselmesini nasıl sağlarız?

Deniz_Excel

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
MS Excel 2016
Arkadaşlar merhaba,

Bir sütun grafiğimde eğilim çizgisinin ilk değerden(ilk sütundan) son değere(son sütuna) doğru dikey olarak gitmesini değil de her değere göre zikzaklı olarak gitmesini istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim? Teşekkürler şimdiden.

tamer42

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 İngilizce
Arkadaşlar merhaba,

Bir sütun grafiğimde eğilim çizgisinin ilk değerden(ilk sütundan) son değere(son sütuna) doğru dikey olarak gitmesini değil de her değere göre zikzaklı olarak gitmesini istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim? Teşekkürler şimdiden.
Örnek bir dosya ekler misiniz

Deniz_Excel

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
MS Excel 2016
Merhaba Örnek olarak linke resmi yükledim.
Bu şekilde bir grafikte eğilim çizgisi eklediğimizde gördüğünüz gibi ilk değer olan 80 den son değer olan 100 e doğru doprusal bir gidişat oluşturuyor EXCEL. Ancak ben zikzaklı şekilde 80 den 40 a sonra 100 e çıkan bi çizgisel doğru görmek istiyorum. Bunu nasıl yapabileceğimi soruyorum.

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Eğilim çizgisi lineer değil de, örneğin 2. dereceden bir polinom olabilir.....

.

tamer42

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 İngilizce
Merhaba Örnek olarak linke resmi yükledim.
Bu şekilde bir grafikte eğilim çizgisi eklediğimizde gördüğünüz gibi ilk değer olan 80 den son değer olan 100 e doğru doprusal bir gidişat oluşturuyor EXCEL. Ancak ben zikzaklı şekilde 80 den 40 a sonra 100 e çıkan bi çizgisel doğru görmek istiyorum. Bunu nasıl yapabileceğimi soruyorum.
Ekteki gibi mi bir çözüm istiyordunuz

Ekli dosyalar

Deniz_Excel

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
MS Excel 2016
Dosyanızı açamıyorum. Altın üye olmanız halinde görebilirsiniz şeklinde bir uyarı geliyor.