sütun çoğaltmak

merhabalar ben excel 2000 de IV'de biten sütunları çoğaltmak istiyorum mümkünse ZZ ye kadar olabilir tabi var ise. Bunu ne şekilde yapabilirim lütfen yardımlarınızı esirgemeyin.

Excel Vers. ve Dili
office 2007 (excel2007)English işte
office 2003 (excel2003)
Türkçe evde
tek yol 2. sayfa :mrgreen:

Aslında Excel VB formlarından biridir. Üzerinde çok çalışılmış ayrı bir program olarak kullanılmaya başlanmıştır. Nedeni son kullanıcıya hitab eden bir program haline getirilmek istenmesi, böylece daha geniş bir kitleye hitab edebilme olanağıdır.

Hazırlayanlar gördüğünüz Excel sayfasını 16.777.216 hücreden oluşacak şekilde hazırlamışlar. Bir yolu var elbet. VB'de sizde bir Excel programı hazırlarsınız sınırlarını kendiniz belirlersiniz. Ayrıca 3 ila 5 mb tutan kayıttan sonra excel yavaşlayacaktır.

Sütunların alacağı değerleri VBA ile işlemelisiniz. Boş bir Excel sayfasına 256 sütun 50.000 satırdan oluşan hücrelerine sadece 1 yazdım ve 75 MB tuttu bu excel için çok fazla. Yani kısaca 256 sütuna razı olmalısınız, yada VB ile aynısını kendiniz hazırlarsınız.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
:hiho:

Aslında Windows'ta oldukca yavaş bir işletim sistemi. Çok geniş kitleye ulaşmak için herşeyi desteklemeye kalkışıyorlar , buda sistem kaynaklarının gereksiz tüketilmesine yol açıyor. C'yi bile boşverip makine diline biraz göz atarak daha iyisi mümkün. Sonra teorik olarak sınırsız sayıda sütunu bulunan bir spreedsheet programı yapabiliriz. :hiho: