Sırayla ve boşlukları dikkate alarak aktarma

Excel Vers. ve Dili
11.5 türkçe
Merhaba arkadaşlar, öncelikle böyle bir siteyi kuranlara ve paylaşımda bulunanlara çok teşekkürler.. Makro konusunda çok acemi olduğumu söylemek istiyorum. Ayrıca sorunumun konu başlıklarını tamamiyle taradım ama genede çözüme ulaşamadım. İlgilenenlere şimdiden teşekkürler...
Sorunum şu; sekmeler arasında sütunları aktarırken komşu sütunları aktarmadan nasıl yapılabilir. Örneğin, Ekteki dosyada Sayfa1 de E ve F sütunlarını Sayfa 2 de önce E ve F sonra I ve J sütunlarına makro yardımıyla aktarmak istiyorum.. ve bu böyle devam ediyor.. Ayrıca sayfa 4 deki durumda ise iki sütunu gene makro ile toplayıp sayfa 3 e aktarmak istiyorum.. şimdiden yardımlarınıza teşekkürler.. saygılarımla..

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Ekteki dosyayı inceleyin. Birinci sorunuzun cevabını içerir. ikinci sorunuzu tam olarak anlayamadım. Tabloları bir kaç veri ile doldurarak aktarmanın nasıl yapılacağını belirtirseniz yardımcı olmak kolaylaşacaktır.

Excel Vers. ve Dili
11.5 türkçe
Sayın Leventm,

Ekteki dosyayı inceleyin. Birinci sorunuzun cevabını içerir. ikinci sorunuzu tam olarak anlayamadım. Tabloları bir kaç veri ile doldurarak aktarmanın nasıl yapılacağını belirtirseniz yardımcı olmak kolaylaşacaktır.
Öncelikle ilginize çok teşekkür ederim.. İsteğiniz üzere yapmak istediğimi açıklamaya çalıştım.. eki incelerseniz sevinirim.. iyi çalışmalar.

Excel Vers. ve Dili
11.5 türkçe
Uyarlama

Sayın Leventm, kodları aşağıdaki şekilde değiştirdim. Sanırım istediğim gibi oldu, ancak bi sorun çıkabilir mi diye sormak istedim. Hayırlı günler...

Sub aktar1()
On Error GoTo 10
Set s1 = Sheets("Sayfa4")
sut = WorksheetFunction.Match([d1], s1.[1:1], 0)
s1.Range(s1.Cells(3, sut + 1), s1.Cells(154, sut + 1)) = [I3:I154].Value
s1.Range(s1.Cells(3, sut + 2), s1.Cells(154, sut + 2)) = [J3:J154].Value
MsgBox "Veriler Aktarıldı"
Exit Sub
10 MsgBox "Yazılan tarihe ait sütun bulunamadı."
End Sub