seçmeli(filtreli) toplamlar ve raporlama

Excel Vers. ve Dili
2016 Türkçe - 2021 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
24.06.2023
Yapmak istediğim :

1.günlük çizelgedeki firmalara ait araç sayısını filtrelere göre"toplam araç sayısı kısmında göstermesi

Eğer tüm filtreler açıksa toplam sayıyı seçilen filtre varsa seçilenin toplamını vermesini istiyorum bunu nasıl yapabilirim?

2. Ay sonu raporu kısmında toplamlar şeklinde bi raporlama yapmak istiyorum "sayfa1 . Sayfa2 . Diye 31 günlük saplon hazırlayıp aysonu raporunu bu sayfalardan toplamak istiyorum
3. olarak açılır liste şeklinde yaptığım firmalar listesinde boş satırları göstermemesi ve firmalar sayfasında yeni eklediğim firmayı listeyede eklemesi için ne yapabilirim.

örnek dosya üzerinden yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden tşk ederim.

excel 2003,2007,2016 kullanıyorum kodlar için sürüm farkı olursa diye.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
24.06.2023
ilginiz ve yardımınız için tşk ederim dosyayı inceledim fakat şöyle bir sorum olacak bu işlemleri sadece formüllerle yapamaz mıyım ? yani butonlar olmadan ?

Excel Vers. ve Dili
24.06.2023
sayın muygun ilginiz ve yardımlarınız için çok ama çok teşekkür ederim. ben genel hatlarıyla bi şablon oluşturdum yeni şablon üzerinde bu hesaplamaları nasıl uygulayabilirim. yeni şablon ve öncekiyle ilgili tavsiye ve yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. hesap çizelgesi hakkında tavsiyeleriniz olursa onlarıda belirtirseniz memnun olurum formül veya buton olabilir ama benden başka birininde aynı şekilde sorunsuz kayıt tutabilmesini istiyorum. yardım eden siz veya diğer üyelere şimdiden teşekkür eder hayırlı günler dilerim.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
24.06.2023
Merhaba;
Butonsuz (formüllü) çözüm ekte
İnceleyin.
İyi çalışmalar.
sayın muygun hocam son yaptığım çizelge üzerinde buton yada formül olarak nasıl bir yol izleyebilirim ? her ay sayfa isimleri değişeceği için önceki sunduğunuz formüllerde çıkmaza girdim. daha önce sorduğum formül ve hesaplamaları bu dosya üzerinde uygulamamız mümkün mü ?

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
24.06.2023
Merhaba;
Eki deneyin.
İyi çalışmalar.
ilginiz ve yardımlarınız için çok ama çok teşekkür ederim. 5 yıllık altın üyelikten gelen dvd yeni elime ulaştı. tüm konu ve kodları dikkatle izleyip öğrenmeye çalışacağım. umarım birgün bende sizler gibi tüm işleri excel üzerinden yapabilecek kadar gelişirim. şuan için verdiğiniz çizelgeyi inceliyorum ileride bi sorunla karşılaşırsam yada eksik kalan bişey olursa bu konu altından cevap bulmaya çalışırım. tekrardan iyi günler ve iyi çalışmalar.