Seçili Satırın renklendirilmesi

acebeci

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
ofis excel 2010 türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
03-11-2026
Çok değerli arkadaşlar formda yaptığım tüm aramalarda satır reklendirmesi ile ilgi birçok konu var ma o konularda bulamadığım şey satır renklerdirmesi yaparken excel sayfamızdaki daha önce uygulanan dolgu rengini siliyor aşağıda ki kod bir nebze işimi görsede excel sayfamdaki renklerdirmeleri silmesi işimi bozuyor.birde bu satırı A sutunu ile P sutunu arasında kısıtlaya bilirmiyiz.Şimdinen hepinize çok teşkkürler

Private Sub Worksheet_SelectionChange(ByVal Target As Range)
Cells.Interior.ColorIndex = 0 'Turn off previous use
If Cells(1, 1) = "." Then Exit Sub
Target.EntireRow.Interior.ColorIndex = 38
End Sub

ASMET67

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2016
30-11-2027
Aşağıdaki kodu denermisiniz.

Private Sub Worksheet_SelectionChange(ByVal Target As Range)
If Cells(1, 1) = "." Then Exit Sub
'Cells.Interior.ColorIndex = 0 'Turn off previous use
Call eskihali
satir = Target.Row
Cells(1, "bb").Value = satir
Range(Cells(satir, 1), Cells(satir, 16)).Interior.ColorIndex = 38
End Sub
Sub eskihali()
sno = Cells(1, "bb").Value
If sno = Empty Then Exit Sub
Range(Cells(sno, 1), Cells(sno, 16)).Interior.ColorIndex = 0
End Sub

acebeci

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
ofis excel 2010 türkçe
03-11-2026
Sayın ASMET67 Öncelikle İlginizden dolayı çok teşekkür ederim.Sayın ASMET67 burdada şöyle bir sıkıntı var excel sayfamızın dolgu rengi değişmiyor ama seçili satırı başka bir satıra geçtiğimizde bir önceki seçili satır artık beyaz kalıyor eski halini almıyor eğer bunu halledebilrsek zaten A sutunu ile P sutunu arasında ki kısıtlama çok güzel olmuş.gerçekden harika olacak.Yardımlarınınızı esirgemediğiniz için gerçekden çok teşkkür ederim

acebeci

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
ofis excel 2010 türkçe
03-11-2026
Çok değerli form üyesi arkadaşlara ve sayın ASMET67 ve sayın ersoyalan'a çok teşekkür ederim.Sayın ASMET67 göndermiş olduğunuz kodlarla problemimi çözemedim şimdi şöyle bir durum var excel çalışma sayfamda A ve P sutunu arası bir renk R ve X sutunu başka bir renk ve bu tablo içinde de başlık satırları falan başka renklerde gönder miş olduğunuz kodla tüm excel sayfasına bir renke verebiliyoruz.Benim anladığım kadarı ile eğer seçili satırdan başka bir satıra geçince önceki satırı eski haline(rengine)getir diye yada bu mantıkda bir kod yazıla bilirse ancak problebi herhalde öyle çözebiliriz tabi böyle bir kod yazılabilir mi onu hiç bilemiyorum.Eğer bu mümkünse yardım edecek arkadaşlarımız varsa gerçekden çok mennun olurum.Şimdiden tüm form üyesi arkadaşlarıma teşekkür eder çalışmalarında başarılar dilerim