sayfalara makro atayarak sayfa açabilme

Excel Vers. ve Dili
OFFİCE 2003 EXCELL 2003
ben bir program yaptım ama bu programı makro atayarak daha güzel olacağını düşünüyorum nasıl yapabilirim..

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 TR
sn. azize,

aşağıdaki iki kodu kullanınız.

Kod:
sub ad()
sheets("ad ").select
end sub
Kod:
sub soyad()
sheets("soyad").select
end sub

Son düzenleme:

Kemal Demir

Özel Üye
İyi akşamlar,

Dosyanızda tam olarak ne yapılmasını istediğinizi daha açıklayacı bir şekilde belirtirmisiniz.

Excel Vers. ve Dili
OFFİCE 2003 EXCELL 2003
Merhaba

İyi akşamlar,

Dosyanızda tam olarak ne yapılmasını istediğinizi daha açıklayacı bir şekilde belirtirmisiniz.
ben macrolarrı yeni tanıdım. bir program yapmaya çalışıyorum buda onun bir parçası ama yolun çok başında yım ama oluyor sağolsun arkadaşlar yardım ediyorlar mesala şimdi cevap aldım bu çok güzel ..

Excel Vers. ve Dili
OFFİCE 2003 EXCELL 2003
merhaba

yine ben .. ad sayfasının makrosunu ekledim ama soyadı yapamadım bunu nasıl yapabilrim.. 10 sayfalı bir çalışma sayfası hazırlamayı düşünüyorum. nasıl yapacam ben şimdi..
sagılarımla

Excel Vers. ve Dili
OFFİCE 2003 EXCELL 2003
merhaba

yine ben .. ad sayfasının makrosunu ekledim ama soyadı yapamadım bunu nasıl yapabilrim.. 10 sayfalı bir çalışma sayfası hazırlamayı düşünüyorum. nasıl yapacam ben şimdi..
sagılarımla
örnek dosyamı da gönderiyorum saygılarımla..

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 TR
sn. azize,

aşağıdaki iki kodu kullanınız.

Kod:
sub ad()
sheets("ad ").select
end sub
Kod:
sub soyad()
sheets("soyad").select
end sub

soyad sayfasına ulaşmak için yukarıdaki kodu kullanabilirsiniz. bu işinizi görecektir. ayrıca modul5 ' te yazdığınız kod ile ne yapmaya çalıştığınızı anlayamadım maalesef.. :roll::roll::roll:

probleminiz sadece soyad sayfasına ulaşmak ise kod yukarıda. diğer sayfalarada yukarıdaki gibi uyarlamalısınız.

Excel Vers. ve Dili
OFFİCE 2003 EXCELL 2003
merhaba

soyad sayfasına ulaşmak için yukarıdaki kodu kullanabilirsiniz. bu işinizi görecektir. ayrıca modul5 ' te yazdığınız kod ile ne yapmaya çalıştığınızı anlayamadım maalesef.. :roll::roll::roll:

probleminiz sadece soyad sayfasına ulaşmak ise kod yukarıda. diğer sayfalarada yukarıdaki gibi uyarlamalısınız.
sizi de rahatsız edeceğim ama ben tek modül eklerken problem yokken diğerini eklemek istediğimde ya yapılış sırasında problem yaşıyorum önce yeni makro kaydet diyorum son visual basic düzenleyicisini açıyorum sonra kopyala yapıştır diyorum ama sanırım bu bilgim yanlış deneme yanılma yoluyla 2 sini yaptım ama ana sayfayı diğer sayfalara aktaramadım bana biraz anlatabilir misiniz kusura bakmayın lütfen..son hali ekte

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 TR
sn. azize,

sn. Seyit Bey'in alternatif dosyası da işinizi görebilir.(teşekkürler Seyit Bey) ancak kısa bir açıklama yapma gereği duydum.

Visual Basic düzenleyicisini açmak için makro kaydet demenize gerek yok, doğrudan ALT+F11 tuşlarına basarak, yada ARAÇLAR/MAKRO/Visual Basic Düzenleyicis menüsünden ulaşabilirsiniz. üstelik her kod için ayrı bir modul eklemenize gerek yoktur. aynı modulün içine yukarıdaki kodları olduğu gibi eklediğinizde kodlar çalışacaktır.

anasayfa için de;

Kod:
sub anasayfa()
sheets("anasayfa").select
end sub
şeklinde yazarsanız sorununuz çözülecektir. makrolarla ilgili daha ayrıntılı bilgiler için Excel Dershanesi bölümünü inceleyebilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
OFFİCE 2003 EXCELL 2003
merhaba

ahh diye başlayabilrim tam 2 saatim geçti ama bir gün muhakkak öğreneceğim ben pascal ve turbo c için kursa gitmiştim şu an elimde bir program var tüm ayarlamalarını ( bana yetecek kadar yaptım ) bir tek bu kaldı sayfalar arasında dolaşmak çok zor tam 9 sayfa benim derdim buydu ama yine de sağolun..
Sn. Tiken bey ve Sn .Cellchug sağolun

Sn .Cellchug öneriniz için teşekkür ederim ama ben kısaca bir makro nasıl kaydolunur onu bilmek istedim zaten mesaimin boş kalan kısımlarında bu siteyi takip ediyorum.
her şey için sağolun sizi yordum
saygılarımla...

Excel Vers. ve Dili
OFFİCE 2003 EXCELL 2003
merhaba

Sn: Cellchug ,
sonunda oldu ama hatamı size söylemek istiyorum ve bana çok yardımcı oldunuz. bana makroyu göndermeseydiniz hayatta yapamazdım. ben sayfa adlarını yazarken bir boşluk bırakıyormuşum programda ise bitişik yani "ana sayfa " eşit değil "anasayfa" yani 2 boşluk nelere kadir :) ve program 2 kelimelik isim kabul etmiyormuş bunu da öğrenmiş olduk ..
epey uğraştım ama oldu tekrardan teşekkür ederim..
saygılarımla

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 TR
Sn: Cellchug ,
sonunda oldu ama hatamı size söylemek istiyorum ve bana çok yardımcı oldunuz. bana makroyu göndermeseydiniz hayatta yapamazdım. ben sayfa adlarını yazarken bir boşluk bırakıyormuşum programda ise bitişik yani "ana sayfa " eşit değil "anasayfa" yani 2 boşluk nelere kadir :) ve program 2 kelimelik isim kabul etmiyormuş bunu da öğrenmiş olduk ..
epey uğraştım ama oldu tekrardan teşekkür ederim..
saygılarımla
rica ederim, yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.. :hihoho:

ilk mesajımın düzeltme nedeni kısmında size bunu söylemiştim. yani "ad" sayfanızda boşluk olduğu için boşluk bıraktım diye.. neyse önemli olan sorununuz çözülmüş olması... :D

iyi çalışmalar...