Satırdaki bigileri istenilen aralıkta bir alt satıra yazmak

Excel Vers. ve Dili
2003 xp
Merhabalar
Benim elimde bir satırda sırasıyla 10 adet veri var. Bu veriler zamana bağlı değişiyor. İstenilen süre aralığında bu bilgileri bir alt satıra yazdırmak istiyorum. aynı zamanda eski bilgilerde birer satır kayacak. satırın başınada saat bilgisini yazdırmak istiyorum.
Bu konuda yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Merhaba,

Sorunuzu örnek dosya ile destekleyiniz. Anlaması ve çözümü daha kolay olur.

Zamandan tasarruf olur.

Excel Vers. ve Dili
2003 xp
Dosyayı ekledim.
2 satırdaki bilgiler sürekli değişiyor. belli aralıklarla o satırın altındaki bilgiler birer satır aşağıya kayacak ve 3. satıra 2. satırdaki değerler yazılacak.
ilk sütünada saat bilgisi yazılacak
Açıklayıcı olmuştur umarım.

Ekli dosyalar

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Pek anlamadım ama sanırım 3. satır hep boş olacak ve siz bilgileri oraya yazacaksınız.

Pek çok yöntem olabilir. Bir tanesini önereyim. Herhangi bir sütunda çift tıklamakla 3. satır boş olarak açılır ve diğer satırlar aşağıya kayar.

Kod:
Private Sub Worksheet_BeforeDoubleClick(ByVal Target As Range, Cancel As Boolean)
Rows("3:3").Insert Shift:=xlDown, CopyOrigin:=xlFormatFromLeftOrAbove
End Sub
Ya da siz en alt boş satıra bilgiyi girersiniz, A sütununa (saate) göre sıralama yapılabilinir.

Aşağıdaki kodlar bir butona bağlanıp kullanılacağı gibi, sayfanın kod bölümüne ilgili değişiklik yapılalarak ta kullanılabilir.

Kod:
Sub Sırala()
Range("A3:G" & [A65536].End(3)).Sort Key1:=[A3]
End Sub

Excel Vers. ve Dili
2003 xp
Merhaba Necdet bey
Kusura bamayın yazdıklarınızı yeni okuyorum
İsteğimi biraz daha açayım.
İkinci satırdaki bilgiler sürekli otomatik değişiyor.
İsteğim her 1 dakikada bir 2. satırdaki sayıları 3.satıra yazmak ve ilk hücreye saati eklemek istiyorum. 3. satırıda 4. satıra yazdırmak.
Şimdiden teşekkür ederim.