satır ekleme(fonksiyonla birlikte)

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
Herkese iyi çalışmalar,
ekli dosyada derslere ait sayfalar öğrenci adı ve numaralarını veri sayfasından =dolaylı("veri!a"&satır()) fonksiyonu ile alıyor.Öğrenci silmek istediğimde veri sayfası dahil tüm derslerden notları ile birlikte (tüm satır)siliyorum.Silinen satırın yerine en son dolu satırdan sonra satır eklemek istiyorum ama fonksiyonu ile birlikte.İşte tıkandığım nokta burası. 2.sayfadan itibaren satır ekleyecek,son iki sayfa hariç.Bazı sayfalara ekliyor ama boş satır olarak.
Aşağıdaki kodlarda ne gibi değişiklik yapmak gerekiyor.Yada farklı bir çözüm yolu var mı? Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederim.Sitedeki örneklerin çoğunu inceledim.ama sorunu aşamadım.

Private Sub CommandButton1_Click()
cevap = MsgBox(ComboBox1.Value & " isimli öğrenci tüm listelerden silinecek.Devam etmek istiyor musunuz?", vbYesNo, "SİLME PENCERESİ")
If cevap = vbNo Then
Exit Sub
End If
'COMBOBOXA BAĞLI OLARAK VERİ SİLMEK İÇİN
Sheets("veri").Rows(ComboBox1.ListIndex + 8 & ":" & ComboBox1.ListIndex + 8).Delete Shift:=xlUp
Sheets("Hayat Bilgisi").Rows(ComboBox1.ListIndex + 8 & ":" & ComboBox1.ListIndex + 8).Delete Shift:=xlUp
Sheets("Türkçe").Rows(ComboBox1.ListIndex + 8 & ":" & ComboBox1.ListIndex + 8).Delete Shift:=xlUp
Sheets("Görsel Sanatlar").Rows(ComboBox1.ListIndex + 8 & ":" & ComboBox1.ListIndex + 8).Delete Shift:=xlUp
Sheets("Müzik").Rows(ComboBox1.ListIndex + 8 & ":" & ComboBox1.ListIndex + 8).Delete Shift:=xlUp
Sheets("Sosyal Bilgiler2").Rows(ComboBox1.ListIndex + 8 & ":" & ComboBox1.ListIndex + 8).Delete Shift:=xlUp
Sheets("Bilgisayar2").Rows(ComboBox1.ListIndex + 8 & ":" & ComboBox1.ListIndex + 8).Delete Shift:=xlUp
Sheets("davranış").Rows(ComboBox1.ListIndex + 8 & ":" & ComboBox1.ListIndex + 8).Delete Shift:=xlUp
'SAYFALARA SATIR EKLEMEK İÇİN
For i = 2 To Sheets.Count - 2
Sheets(i).Select
son = [a65536].End(3).Row + 1
Range("a" & son).Select
Selection.EntireRow.Insert
Next i
Sheets(1).Select
End Sub

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
arkadaşlar sorunumu bir noktaya kadar hallettim. aşağıdaki şekilde yapınca formülle birlikte satır ekliyor. Ama son satırdaki verileri de yapıştırıyor. Verileri almaması gerekiyor.Yardımlarınızı bekliyorum.
son = [a65536].End(3).Row
For i = 2 To Sheets.Count - 2
Sheets(i).Select
Range("a" & son).Select
Rows(ActiveCell.Row).Copy

Rows(ActiveCell.Row).EntireRow.Insert
Range("a" & son + 1).PasteSpecial xlPasteValidation
Application.CutCopyMode = False
Next i