RadioBand neye yarar

Arkadaşlar şöyle birşey buldum tesadüfen, ne işe yaradığını bilen varsa ve bizimle paylaşırsa sevinirim.

ARAÇLAR / EKLENTİLER / OTOMASYON altında yüzlerce alt başlık var.

1. Bunlar ne işe yarar
2. bunların içinde radio diye birşeyi aktif hale getirdim. Eklentiler kartında RADİOBAND CLASS diye birşey çıktı. Onu seçip aktif hale getirdim ama hiç bi menüde bir kullanılabilir eklenti oluşmadı.

Bilgisi olanlardan yardım lütfen. Ayrıca otomasyonun altındaki yüzlerce seçenekte kullanabileceğimiz ilginç özellikler var mı ?

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Türkçe
Anlayabilmek için Vba yı çok iyi bilmeniz gerekir

Üstadlar bu eski konu yine ilgimi çekti

Bu eklentinin radyo ile falan ilgisi var mıgerçekten. Ne ileyim frekansını ayarlayıp wireless laptapımızı radyo olarak falan mı kullanabiliyoruz.
Acaba excelin bir gizi mi bunlar?
Çok ilginç

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Microsoft yardımından,

COM eklentileri

COM eklentileri, Visual Basic (Visual Basic: Basic'in yüksek düzeyli bir görsel programlama sürümü. Visual Basic Microsoft tarafından Windows tabanlı uygulamaları oluşturmak için geliştirilmiştir.), Visual C++, ve Visual J++ dilleri de dahil olmak üzere bir dizi programlama dilinde ek işlevsellik sağlayan tamamlayıcı programdır.
COM eklentilerini kullanma Bir COM eklentisi, eklentiye ilişkin yükleme ve kaldırma programları sağlar. Eklentinin yüklenmesi ve kullanılması hakkında yönergeler için eklentiyi size sağlayan kişiye başvurun.
COM eklentileri tasarlama Geliştiriciyseniz, COM eklentilerini tasarlama hakkındaki bilgileri Visual Basic Yardım (Microsoft Visual Basic Yardımı: Excel'de Visual Basic yardımı için Araçlar menüsünden Makro 'nun üzerine gelin ve Visual Basic Editor öğesini tıklatın. Yardım menüsünden Microsoft Visual Basic Yardımı'nı tıklatın.)'da bulabilirsiniz. Geliştirme ve deneme yaparken, eklenti için yükleme programını çalıştırmadan önce Excel'de bir COM eklentisini yükleyebilir ve kaldırabilirsiniz.

Otomasyon eklentileri

Otomasyon eklentileri bir çalışma sayfasından COM otomasyon fonksiyonlarının çağrılmasına olanak sağlar.
Otomasyon eklentilerini kullanma Bir otomasyon eklentisinin geliştiricisi genellikle, eklenti için yükleme ve kaldırma programları sağlar. Eklentinin yüklenmesi ve kullanılması hakkında yönergeler için eklentiyi size sağlayan kişiye başvurun. Sisteminizde kayıtlı olan otomasyon eklentilere Araçlar menüsünden erişilebilir.

Otomasyon eklenti programı yükleme veya kaldırma
Önemli Geliştiriciyseniz, eklentiniz için yükleme ve kaldırma programları tasarlamadan önce otomasyon programını yüklemek veya kaldırmak için bu yordamı kullanabilirsiniz. Geliştirici değilseniz, bu yordamı kullanmanız gerekmez. Yükleme veya kaldırma yönergelerini kullanmak isterseniz, size eklentiyi sağlayan yöneticiye başvurun.
  1. Araçlar menüsünden Eklentiler'i tıklatın.
  2. Aşağıdakilerden birini yapın: Otomasyon eklentisi yükleme
    1. Eklentiler iletişim kutusunda Otomasyon'u tıklatın.
    2. Kullanılabilir otomasyon sunucuları listesinde istediğiniz eklentiyi tıklatın. İstediğiniz eklenti listede değilse, Gözat'ı tıklatın, eklentinin yerini gösterip Tamam'ı tıklatın.
    Not Listedeki tüm otomasyon sunucuları otomasyon eklentisi olarak yüklenemez.

Otomasyon eklentisi kaldırma
    Otomasyon eklentilerinin kayıt defterinden kaldırılmaları gerekir. Ayrıntılı bilgi için sistem yöneticinize başvurun.