Puantaj tablosu

Excel Vers. ve Dili
2013 english
Merhabalar,
Ekte oluşturduğum puantaj tablosunda BO sütununda Çalışma günü hesabı yapmaya çalışıyorum. Maaşlı çalışanlar aylık 30 gün olarak yazacak. Yevmiyeli çalışanlarda ise kaç gün çalıştığının toplanmasını istiyorum. Bunun için Yevmiyeli olanlarda yevmiye sütunlarının sayılması gerekiyor.
Tabloda BO4 sütununda da anlatmaya çalıştım. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

Ekli dosyalar

ÖmerFaruk

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-64
22.satır için Yevmiyeli sütunlardaki sayıları toplar.
=TOPLA.ÇARPIM((B22="Yevmiye")*(C$3:BL$3="Yevmiye")*(C22:BL22))

Excel Vers. ve Dili
2013 english
Ömer bey teşekkür ediyorum ancak ben yevmiyeli sütundaki sayıları toplasın istemiyorum. Orda kaç yazarsa yazsın sadece saysın istiyorum.
Ve yukarıdan aşağı tek formül kullanmak istediğim içim şu yazdığım formülün içine veya başka bir formülle tek bir formül olacak şekilde devam ettirebilir miyiz? Maaş yevmiye sütununda maaş ise "30" yazacak yevmiye ise yevmiye satırındaki dolu hücreleri sayacak. Tek formülle yapmak istememin amacı aşağıda sadece tek satır eklendiğinde formülle tekrar uğraşılmamasıdır.
=+IF(L4:L91="Maaş";30;...…..))
Tekrar bakabilirseniz çok sevinirim

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2013 english
Tekrar merhaba herkese,
Yukarıda belirtmiş olduğum konuda yardım ve desteğinize ihtiyacım var.
Eğer olabilecek birşey değilse istediğim bilgi verebilirseniz sevinirim.

Excel Vers. ve Dili
2013 english
Herkese tekrar selamlar,
Yukarıda gönderdiğim dosyadaki bahsetmiş olduğum konuda yardım edebilecek birisi var mı?

ÖmerFaruk

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-64
4.satır için
=EĞER(B4="";"";EĞER(B4="Maaş";30;TOPLA((C$3:BL$3="Yevmiye")*(C4:BL4<>""))))

Excel Vers. ve Dili
2013 english
Ömer bey,
4.satır için bunu yazdığımda Maaşlar için sıkıntı yok ancak yevmiyeli olanlarda hata veriyor. Örnek olarak 19 ve 22. satırlara yevmiye girişi yaptım. 19 satırda 2 sayması gerekiyor 22 satırda 3 sayması gerekiyor fakat dediğim gibi hata veriyor. Tekrar bakabilirseniz çok sevinirim.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2013 english
Mustafa bey,
Teşekkür ederim ilginiz için. Yaptığınız çalışmada 23 satırda bulunan yevmiyeleri toplama yapıyor. Bende şunu istiyorum yevmiye kısmına 4 de yazsa 3 te yazsa 1 olarak saysın. Yani yevmiye sütünuna veri girildiğinde saysın istiyorum. Çünkü yevmiyeyi ayrı bir yerde topluyorum benim için önemli olan gün sayısı olmuş oluyor. Maaşlılarda direkt 30 gün olarak çıksın istiyorum ki bu kısmı kolay ama diğer saydırma işlemini yapamadım. 23. satırda 5 yere veri girdiğim için 5 saymasını istiyorum.
Bilginize saygılarımla

Ekli dosyalar

ÖmerFaruk

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-64
Ömer bey teşekkür ediyorum ancak ben yevmiyeli sütundaki sayıları toplasın istemiyorum. Orda kaç yazarsa yazsın sadece saysın istiyorum.
Ve yukarıdan aşağı tek formül kullanmak istediğim içim şu yazdığım formülün içine veya başka bir formülle tek bir formül olacak şekilde devam ettirebilir miyiz? Maaş yevmiye sütununda maaş ise "30" yazacak yevmiye ise yevmiye satırındaki dolu hücreleri sayacak. Tek formülle yapmak istememin amacı aşağıda sadece tek satır eklendiğinde formülle tekrar uğraşılmamasıdır.
=+IF(L4:L91="Maaş";30;...…..))
Tekrar bakabilirseniz çok sevinirim
Burada farklı anlatıyorsunuz.
Maaş yevmiye sütununda maaş ise "30" yazacak yevmiye ise yevmiye satırındaki dolu hücreleri sayacak.
Ben de buna göre yaptım. Maaş yazıyorsa direkt 30 sayıyor.

B22 satırınızdaki sorun ise Yevmiye yazmasına rağmen DEĞER hatası döndürüyor.
242496
22.satırdaki formülün bende böyle gözüküyor.
@ karakterlerini silerseniz düzelecektir.

Excel Vers. ve Dili
2013 english
Ömer bey,
Bende @ karakteri görünmüyor. yazdığınız formülü BO4 hücresine yazıp yine yazıp aşağı çektim değer hatası veriyor. 22.23.24. satılara da veri girdim. Sırasıyla 3 4 5sayması gerekiyor ama değer hatası veriyor. Dosya ektedir.
Bilmiyorum bir şey mi atlıyorum

Ekli dosyalar

relaxim

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2016 Tr 64 bit
Merhaba
Bu şekilde deneyebilir misiniz?

=EĞER(B4="";"";EĞER(B4="Maaş";30;EĞERSAY(C4:BL4;">0")))

Excel Vers. ve Dili
2013 english
Merhaba,
=EĞER(B4="";"";EĞER(B4="Maaş";30;EĞERSAY(C4:BL4;">0"))) bu formülü yazdığımda ilgili tüm satırdaki "0"dan büyük olanları sayıyor. Ben C3:BL3 satırındaki yevmiye yazanların sıfırdan büyük olanlarını kendi satırında saysın istiyorum Yani mesai yazanları saymayacak.

Yevmiye​

Mesai​

Yevmiye​

Mesai​

Yevmiye​

Mesai​

Yevmiye​

Mesai​

Yevmiye​

Mesai​

Yevmiye​

Mesai​

Yevmiye​

Mesai​

Yevmiye​

Mesai​

Yevmiye​

Mesai​

Yevmiye​

Mesai​

Yevmiye​

Mesai​

Yevmiye​

Mesai​

Yevmiye​

Mesai​

Yevmiye​

Mesai​

Yevmiye​

Mesai​

Yevmiye​

Mesai​

Yevmiye​

Mesai​

Yevmiye​

Mesai​

Yevmiye​

Mesai​

Yevmiye​

Mesai​

Yevmiye​

Mesai​

Yevmiye​

Mesai​

Yevmiye​

Mesai​

Yevmiye​

Mesai​

Yevmiye​

Mesai​

Yevmiye​

Mesai​

Yevmiye​

Mesai​

Yevmiye​

Mesai​

Yevmiye​

Mesai​

Yevmiye​

Mesai​

Yevmiye​

Mesai​

Ekli dosyalar

relaxim

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2016 Tr 64 bit
Merhaba,
Üstadlar mutlaka çözüm bulacaktır. Ancak kurguda bir sıkıntı var gibi hem satırda hem sütunda yevmiye olması gibi. Ayrıca yevmiye yazan satırlarda mesai sütunları boş olmayacak mı? Beni aşıyor...Saygılar...

Excel Vers. ve Dili
2013 english
Ömer bey,
Teşekkür ederim. Sizin gönderdiğiniz dosyada yazdığınız formül tam istediğim gibi çalışıyor fakat formülün içine girip enter ladığımda "value" hatası veriyor. Bir de yine sizin gönderdiğiniz formülün başında { } liste işareti görünüyor. Ama ben formülün içine girince kayboluyor ve enterlayınca "value" veriyor. Manuel ekledim liste işaretlerini yine olmadı. Anlayamadım acaba neden?

relaxim

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2016 Tr 64 bit
Merhaba

formulun içindeyken ctrl+shift+enter deneyebilir misiniz?

Excel Vers. ve Dili
2013 english
Çok Teşekkür ediyorum bu şekilde çalışıyor evet istediğim sonuçlar çıkıyor. Her seferinde ctrl+shift+enter yapmam gerekecek mi?

ÖmerFaruk

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-64
Hayır ilk hücrede yapın. Sonra aşağı doğru sürükleyerek çoğaltın.

Excel Vers. ve Dili
2013 english
Ömer bey ve Relaxim desteğiniz için çok teşekkür ediyorum.