Pres tabla paralellik kontrol

Excel Vers. ve Dili
EXCEL
Arkadaşlar merhaba benim bir yardım talebim olucak ben hergün metal sanayi fabrikasındaki preslerin 4 kenarını ölçüyorum ve bunu ekteki dosyaya işliyorum.
İstediğim daha güzel bir tablo ölçüm yaptıktan sonra ölçümleri yazdıgım zaman excel tablosunda bu ölçümlerin çıkması grafikin tabloda gözükmesi ve bu tablonun ölçümlere göre şekil almasını umarım sizin gibi exceli açmış arkadaşların bana yardımları olucaktır teşekkürler kolay gelsin.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003, 2007, 2010 (TR)
Anlayabildiğim kadarıyla; eğer girdiğiniz değerlere göre otomatik kalıp çizimi yapılmasını istiyorsanız, ekteki örneği inceleyiniz.

.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
EXCEL
ferhat bey tşk ederim ama bu tarz değilde daha farklı bişey olabilir mesala yazınca verileri kendiliğinden bir tablo çıkabilir ama dikkat ettğiniz gibi hepsi ayrı presler yani her biri için tablo çıksanada ufak çıkması lazım veya daha baska fikri olan varsa olabilir tşkler

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003, 2007, 2010 (TR)
Ben nasıl bir şey hayal ettiğinizi anlayamadım...

Değer girdiğinizde "otomatik tablo çıkması" ne demek ? Zaten bir tablo üzerine veri girmiyor musunuz? Bunu nasıl otomatikleştirmeyi düşünüyorsunuz?

Diğer bir konu ise; size gönderdiğim dosyanın sadece bir örnek teşkil etmesidir. Girilen değerlere göre nasıl otomatik çizim yapabileceğinizi anlatır.

Ben, size en basit haliyle bunu anlatmaya çalıştım. Normal şartlarda, kendi insiyatifimde bir rapor olsaydı, -grafik dışında- sayfa üzerinde en ufak bir ek data göremezdiniz.

Grafiğini, daha ufak çıkması için, uygun kıvama gelene kadar sağını solunu çekiştirmenizi öneririm...

Kolay gelsin ..

Excel Vers. ve Dili
EXCEL
bneim anlatmka istediğimde söyle bişi ferhat bey grafik dısında bişey olmasın göründüğü gibi ben normalde hergün bunları ölçüp o tabloya yazıyorum ve herhangi bir grafik filan yok istiyorumki yazıları yazınca ufaktan bir grafik çıksın ama baska bişi olmasın veya daha farklı bir tablo göze hoş gelen değerler daha ön önünde olabilicek grafik olmayacak bir tabloda olabilir

tşkler

Excel Vers. ve Dili
EXCEL
yokmu yardımcı olucak arkadaş !