Powerpointte açıklama gizleme

Excel Vers. ve Dili
2019-Türkçe
Arkadaşlar selam.
Powerpointte şeklin üzerine açıklama ekledim. "Animasyon ekle" sekmesinden bu açıklamayı tıklama ile ekrandan kaldırıyorum.
Ancak animasyon başlamadan önce açıklama şeklin üzerini kapatıyor. "En arkaya gönder" diyorum ama bu sefer animasyon sırasında da arkaya gidiyor.
İsteğim şu :
Animasyon başlamadan önce, bu açıklamanın şeklin üzerini KAPATMAMASI.
Dosya linktedir.
Şimdiden teşekkürler.

(Hadi bakalım, şansımızı bir de böyle deneyelim. :)))))

https://dosyam.org/1306/Trafik.pptm

dEdE

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2013 TR 64 Bit
Merhaba,
Şeklin üzerine eklediğiniz açıklama değil, metin kutusudur. PowerPoint'te açıklama eklemek başka bir kavramdır. (Bkz. Ekle menüsü/Açıklama)
İstediğiniz işlem 2. sayfa ekleyerek yapılabilir. Örnek dosyayı inceleyiniz.

Excel Vers. ve Dili
2019-Türkçe
Merhaba,
Şeklin üzerine eklediğiniz açıklama değil, metin kutusudur. PowerPoint'te açıklama eklemek başka bir kavramdır. (Bkz. Ekle menüsü/Açıklama)
İstediğiniz işlem 2. sayfa ekleyerek yapılabilir. Örnek dosyayı inceleyiniz.
Sayın dEdE.
Öncelikle ilginize ve emeğinize teşekkür ederim.
Kızar mısınız güler misiniz bilmiyorum ama söylediklerinizden ve gönderdiğiniz ek dosyadan hiçbir şey anlamadım inanın. :)
İnceleyin dediğiniz ek dosyada sadece boş bir açıklama kutusu var.

netzone

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
🅾🅵🅵🅸🅲🅴
⎝365 64 Bit 𝙏𝙍⎠
🆆🅸🅽🅳🅾🆆🆂
⎝10 64 Bit 𝙏𝙍⎠
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
12-09-2027
Merhaba,

Dosyanızı incelediğimde;
üstte yer alan levhalardan sonraki animasyonunuz başlıyor, sonrasında üzerine açıklama diye ifade ettiğiniz yazılar animasyonla geliyor ve animasyonla gidiyor. sonra yandaki levha için diye devam ediyor.

Sorunuzdan ben "üstünü kapatmasın" derken nasıl bir şekle bürünmesini istediğinizi anlayamıyorum. Muhtemelen diğer arkadaşlarda burada soru işaretleri yaşamışlardır.

Sizden ricam, açıklamayı nereye koymak istiyorsunuz bunu daha net anlatmanız ve mümkünse yeni bir sayfada görmek istediğiniz şekli paylaşmanız.

Bana soracak olursanız; Yapacağınız animasyonda Levhaya ait vereceğiniz kutuyu kare ile değil Levhayı işaret edecek şekilde alt simge yerine üst / üst simge yerine / alt tarafını kullanmanız. Bu şekilde Levhayı işaret ile gösterip bu anlama gelir demeniz daha doğru olur.

Örnek görsellere
buradan erişebilirsiniz.

İyi çalışmalar.

242595

Excel Vers. ve Dili
2019-Türkçe
Merhaba,

Dosyanızı incelediğimde;
üstte yer alan levhalardan sonraki animasyonunuz başlıyor, sonrasında üzerine açıklama diye ifade ettiğiniz yazılar animasyonla geliyor ve animasyonla gidiyor. sonra yandaki levha için diye devam ediyor.

Sorunuzdan ben "üstünü kapatmasın" derken nasıl bir şekle bürünmesini istediğinizi anlayamıyorum. Muhtemelen diğer arkadaşlarda burada soru işaretleri yaşamışlardır.

Sizden ricam, açıklamayı nereye koymak istiyorsunuz bunu daha net anlatmanız ve mümkünse yeni bir sayfada görmek istediğiniz şekli paylaşmanız.

Bana soracak olursanız; Yapacağınız animasyonda Levhaya ait vereceğiniz kutuyu kare ile değil Levhayı işaret edecek şekilde alt simge yerine üst / üst simge yerine / alt tarafını kullanmanız. Bu şekilde Levhayı işaret ile gösterip bu anlama gelir demeniz daha doğru olur.

Örnek görsellere
buradan erişebilirsiniz.

İyi çalışmalar.

Ekli dosyayı görüntüle 242595
Sayın Netzone.
İlginize, emeğinize ve verdiğiniz değerli bilgilere çok teşekkür ederim. Yarın uygulayıp sonuçtan bilgi veririm.
Sevgiyle kalın.

dEdE

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2013 TR 64 Bit
......İnceleyin dediğiniz ek dosyada sadece boş bir açıklama kutusu var.
Merhaba,
#2 no lu mesaja eklediğim PowerPoint dosyası iki sayfadan oluşuyor, bunu görmüş olmanız lazım. Slayt gösterisini başlatıp tıklama ile ilerlerseniz sizin istediğinizi tam olarak yaptığını göreceksiniz. Sizin deyiminizle "Animasyon başlamadan önce, bu açıklamanın şeklin üzerini KAPATMAMASI. " sağlanmıştır.
Hoşça kalın.

Excel Vers. ve Dili
2019-Türkçe
Merhaba,
#2 no lu mesaja eklediğim PowerPoint dosyası iki sayfadan oluşuyor, bunu görmüş olmanız lazım. Slayt gösterisini başlatıp tıklama ile ilerlerseniz sizin istediğinizi tam olarak yaptığını göreceksiniz. Sizin deyiminizle "Animasyon başlamadan önce, bu açıklamanın şeklin üzerini KAPATMAMASI. " sağlanmıştır.
Hoşça kalın.
Tekrar teşekkür ederim.
Hoşçakalın