PDF içeriğine göre PDF yi isimlendirme hk.

Excel Vers. ve Dili
2010
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
06-01-2024
Herkese selam.
Çok acayip ve bir o kadar da ilginç bir soru ile karşınızdayım. Günlük yaptığım işi otomatikleştirmenin imkanı varsa yardımlarınızı bekliyorum.

Sorum şu: SGK'nın sitesinden indirilen işe giriş yada işten ayrılış bildirgelerindeki verilere göre ( ad-soyad, işe giriş yada işten ayrılış tarihi gibi) indirilen PDF yi isimlendirmesini yaptırmak istiyorum. Örnek olarak paylaştığı aşağıdaki linkte 1 adet işe giriş bildirgesi ve 1 adet de işten ayrılış bildirgesi bulunmakta. Ayrıca bazı bilgileri içeren bir excel sayfası da var.
ÖRNEK: İndirilen PDF nin orjinal ismi "_iseGiris - 2020-02-06T124159.740". Bu dosyayı kendi içindeki veriler ile şöyle değiştirmek istiyorum: "RECEP İVEDİK 18.03.2020 GİRİŞ"
Detaylı olarak excel dosyasında örneğimi anlatmaya çalıştım.

Gayretleriniz ve ilginize teşekkür ederim.

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Bahsettiğiniz "...Çok acayip ve bir o kadar da ilginç bir soru" ya ilişkin olarak verdiğiniz linkte dosya bulunamıyor.

Ancak, konuyla ilgili aşağıdaki linklere göz atabilirsiniz...

.

Excel Vers. ve Dili
2010
06-01-2024
Mrb. linki kontrol ettim sıkıntı yok gibi ama başka bir siteye yükledim.
linki: https://dosya.co/s0k2d22u6d1l/d.rar.html

Örneklere bakmıştım daha önce. Macro bilgim biraz kıt olduğu için kendime uyarlayamam o yüzden konu açtım.
Teşekkürler.

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
........
.....
ÖRNEK: İndirilen PDF nin orjinal ismi "_iseGiris - 2020-02-06T124159.740". Bu dosyayı kendi içindeki veriler ile şöyle değiştirmek istiyorum: "RECEP İVEDİK 18.03.2020 GİRİŞ"

Belirttiğiniz isimlendirmeyi yapan kod, ekli dosyadadır...... Kod çalıştıktan sonra oluşturulan PDF dosyası yine aynı klasöre kaydedilir.

.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2010
06-01-2024
Selam üstad.
Çok başarılı. Teşekkür ederim.
Sanırım örnek olarak yüklediğim Excel dosyasını dikkate almadınız ? Forumda anlattığım gibi bire bir aynısı olmuş çok teşekkür ederim.
İzin verirseniz eksik kalan kısımları siralaya bilimiyim?

1- test ettiğim kadarı ile sadece dosya adı _iseGiris olan PDF leri dikkate alıyor. Verdiğim örnekte hem ise giriş hemde işten ayrılış bildirgesi bulunmakta. Her iki bildirgeyi dikkate alır ise mükemmel olacak.

2- siteden indirilen PDF lerin standart bir adı yok. Bu yüzden kodunuz sadece belirli bir ad daki PDF leri arasa farklı ismi olan PDF leri atlayabilir?

3- verdiğim örnek Excel dosyasında sicil numaraları isimli bir sekme var idi. Bildirgede ki işyeri sıra no değerine göre "sicil numaraları" isimli sayfadan karşılığını bularak PDF in ismini şöyle yapmalı: AAB-RECEP İVEDİK 18.03.2020 GİRİŞ
AAB değeri giriş yada çıkış bildirgesi fark etmeksizin o bildirgedeki isyeri sıra no daki degeri Excel sayfasındaki karşılığında getirmiş olacak.

4- son olarak işlemi biten isimsiz PDF leri silerse İşimiz tam olur.

Çok sağolun.

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Merhaba;

Excel dosyanızı doğrusu incelemedim, mesajınızdaki açıklamalara göre yaptım. Benim amacım sorunuza tam olarak çözüm bulmak değil ama, en çok sıkıntı yaşayabileceğiniz konuda yani; PDF dosyasından belirli verileri Excel'e almak konusunda size yol göstermek olmuştu.

Diğer yandan;

1) Ben örnek olarak sadece işe girişle ilgili PDF dosyaları üzerinde çalışan bir kod hazırladım. Mantık diğeri için de aynı ama kodda revizyon gerekir,

2) Kod, klasördeki PDF dosyaları arasında, adı "_iseGiris" ile baslayan tüm dosyaları dikkate alır,

3) Dediğim gibi, benim amacım PDF dosyasından gerekli olan verilerin alınmasını amaçlıyordu. Dosya adı daha değişik şekilde oluşturulacaksa, bununla ilgili gerekli revizyonun yapılması gerekir. İşin o kısmı zor olmamalı diye düşünüyorum,

4) Kodda aşağıdaki satırın en başındaki "tırnak" işaretini kaldırırsanız, o satır da aktif olur ve işlem gören PDF dosyası bulunduğu klasörden silinir.

Kod:
'                Kill dosya

Kolay gelsin,

.

Son düzenleme:

halit3

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
2003 excell türkçe
ve
2007 excell türkçe
Alternatif uygulama

Yeni Bit Eşlem Resmi.jpg

Ekli dosyalar

• 619 KB Görüntüleme: 30
Excel Vers. ve Dili
2010
06-01-2024
Üstad sizin zor olmamalı dediğiniz konular bizim için profesyonel dir. Elbette yol gösterici bir şekilde yapmanız taktirde şayan. Armut piş ağzıma düş demiyorum. Şu kısımdaki kod bilgimin yeterliliği devir alıp devam edebilecek düzeyde değil.
Bu yüzden siz yara başkasından yardım bekleyeceğim.
Teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
2010
06-01-2024
Selam. Dış sunucuya yükleyebilirsiniz rica etsem altın üye değilim de.