Otomatik Stok Kodu Oluşturma Kodu

Excel Vers. ve Dili
2016 excel
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
22.06.2019
Bu forum sitesine yeni katıldım umarım yardımcı olacak bir kişi çıkar.
Örnek EXCEL dosyasında görüldüğü gibi “A” Sütununda stok kodunun açılımı var. “B” Sütununda ise 2 ila 4 haneli kodlar yer almaktadır. Harflerin hepsi büyük ve sadece harflerden oluşmaktadır.

Olmasını İstediğim

“A” Sütununa herhangi bir ürün adı gireceğim. Oda bana bunu 3 – 4 haneli olacak şekilde otomatik olarak “B” sütununda bir kod oluşturarak vermesini istiyorum. Elimde 4.000 civarı bu şekilde isim var. Ve bu kodların her biri bir birinden bağımsız olmasını istiyorum. Yardımcı olacak olan arkadaşa şimdiden çok teşekkürler.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2013
Merhaba;
Eki deneyin.
İyi çalışmalar.
Merhaba, uzun araştırmalar sonrası doğru yanıtı bulduğumu düşündüğüm cevabınızı buldum. Ekli dosyaya erişmek için üye olmamı istedi, oldum bu sefer de aşağıdaki hata mesajıyla karşılaştım. Forum yönetiminden veya sizden destek rica ediyorum.

Bu sayfayı veya bu işlemi gerçekleştirecek izniniz yok.Altın Üye Olmanız halinde Görebilirsiniz.

Hüseyin

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 - Türkçe
Merhaba,

Foruma üye olurken aşağıdaki uyarı ekranı karşınıza çıkıyor ve bunu okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylamadan üyeliğinizi tamamlayamıyorsunuz.
Bu durumda forum yönetiminden ne gibi bir destek talep ediyorsunuz?

excelweb.jpg

Excel Vers. ve Dili
2013
Merhaba,

Foruma üye olurken aşağıdaki uyarı ekranı karşınıza çıkıyor ve bunu okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylamadan üyeliğinizi tamamlayamıyorsunuz.
Bu durumda forum yönetiminden ne gibi bir destek talep ediyorsunuz?

Ekli dosyayı görüntüle 211457
Tekrar merhaba,
Talebim gayet açık aslında, sizin yanıtınızda paylaştığınız ekran görüntüsü de dahil olmak üzere ekli dosyaları görüntüleyemiyorum.
Çünkü "Bu sayfayı veya bu işlemi gerçekleştirecek izniniz yok. Altın Üye Olmanız halinde Görebilirsiniz." hata sayfasına yönlendiriliyorum.

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
İş : Ofis 365 - Türkçe
Ev: Ofis 365 - Türkçe
Altın üyelikle ilgili bilgi almak için aşağıdaki konuyu inceleyebilirsiniz:

Hüseyin

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 - Türkçe
Tekrar merhaba,
Talebim gayet açık aslında, sizin yanıtınızda paylaştığınız ekran görüntüsü de dahil olmak üzere ekli dosyaları görüntüleyemiyorum.
Çünkü "Bu sayfayı veya bu işlemi gerçekleştirecek izniniz yok. Altın Üye Olmanız halinde Görebilirsiniz." hata sayfasına yönlendiriliyorum.
Hadi biraz gayret edelim, belki anlaşabiliriz.

Sizin ilk mesajınızda bir tespit ve bir "destek talebi" var.
Bende buna cevaben "destek talebiniz" nedir diye sordum.
Sonraki mesajınızda yine tespitinizi tekrarlamışsınız.

Benden somut olarak destek olarak NE! talep ediyorsunuz.

Excel Vers. ve Dili
2013
Altın üyelikle ilgili bilgi almak için aşağıdaki konuyu inceleyebilirsiniz:

Açıkçası ben bu bilgiyi (ücretli olduğunu) linki üye olurken göremedim, yahut o sırada farkedemedim. Aydınlattığınız için teşekkür ederim.

Hüseyin Bey; Siz ilk yanıtınızı "ekli dosya göremediğini söyleyen, bu bilginin ücrete tabii olduğunu bilmeyen yeni bir üyeye" ekli dosya göndererek cevaplıyorsunuz, Admin olmanızla birlikte bu teknik detaydan uzak olmanız agresyonunuz ile birlikte hayli ilginç. Bol şans diliyorum, saygılarımla.