otomatik olarak sayfa açarak veri kaydetme

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
Merhabalar,
Ben exceli yeni kullanmaya başladım. Daha yazılımı çözmeye çalışırken bana göre çok karışık ve zor olan birşey hazırlamam gerekiyor. Öğrencilerimin listesini,notlarını ve ortalamalarını tuttuğum (daha önce hazırlanmış) bir dosya var. Diyelim ki bu dosyanın içinde 17 tane öğrenci var. İstediğim tek bir tuşla her bir öğrenci için ayrı ayrı sayfa açılması (aynı anda 17 sayfa ) ve ilk sayfadaki isim, öğrenci numarası , not ve ortalamalarının bu açılan sayfalara otomatik olarak aktarılması. Sizce bu mümkün mü makro ile? Eğer mümkün ise yardımcı olabilecek arkadaşlara dosyayı gönderebilirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Dosyanızı eklerseniz yardımcı olmaya çalışırız.

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
merhaba

Dosyayı ekledim. Bunu daha önce hazırlamışlar. YAZSINÇİZ içindeki tüm öğrenciler ve aldıkları puanlar var. Diğer sayfalar ise her bir öğrenci için ayrı ayrı oluşturulmuş sayfalar. Bu sayfaların çıktılarını alıp velilere yolluyoruz. Daha önce de belirttiğim gibi ben excel kullanmaya yeni başladım. Dolayısıyla başlangıç seviyesinde olduğum için yapılanları anlamaya çalışıyorum. Bu dosyada sanırım YAZSINÇİZ deki listede bulunan her öğrenci için oluşturulan sayfalar tek tek açılmış. Ancak değerleri otomatik olarak alıyor. Benim sorum ben listemi oluşturduktan sonra bir makro yardımı ile otomatik olarak bu sayfaları oluşturabilir miyim? Yani kaç öğrenci varsa hepsi için formatı aynı olan bir sayfa açılacak. Değerleri otomatik atacak, okul adı, no,şube , en yüksek puna, sınav punaları vs...Ve ben ilk sayfaya yeni satır eklediğimde örneğin 18. öğrenciyi eklediğimde makroyu tekrar kullandığımda onun içinde yeni bir sayfa oluşturacak. Umarım çok karmaşık anlatmadım. İlginize teşekkürler. İyi çalışmalar.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Her öğrenci için makro ile ayrı ayrı sayfa oluşturulabilir, ancak bu işlem tek sayfada sadece fonksiyonlar kullanılarakta kolaylıkla yapılabilir. Ekli dosyada böyle bir örnek hazırladım. C7 hücresine isimler VERİ DOĞRULAMA yöntemi ile alınmıştır. İsmi değiştirdiğinizde veriler kendiliğinden değişecektir. Eğer bu çözüm amacınızı karşılamazsa makrolu çözümüde verebiliriz.

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
Selamlar levent bey,
Dosyayi inceledim. Çok kullanışlı ve yaratıcı bir çözüm olmuş. Çok teşekkür ederim. Bir tek 18.satıra yeni birisini eklediğimde görmüyor. Yani benim listem 17 kişi ile sınırlı olmayabilir ya da 12 kişi de olabilir. Bunu sağlamak mümkün mü? Yani eklediğim her yeni öğrenciyi de göstersin ya da çıkardığımı göstermesin.

Not: Dün gece yarisi cevabinizi gördüm. İlginiz için çok ama çok teşekkürler.

tahsinanarat

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2019 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
27-05-2028
Ekle>Ad tanımla dan isimlerin üzerine gelin, sondaki 24'ü 100 yapın, veya istediğiniz sayıyı yazın
=YAZSINÇİZ!$C$8:$C$100

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
Denedim, oldu. Çok teşekkür ederim emeği geçen herkese.
İyi çalışmalar