Otomatik olarak ilşki kurdurmak

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
Ben excel de bir program gibi bir şey oluşturdum. Yalnız burada bu programda otomatik olmasını istediğim bir işlev için çözüm bulamadım.

Şimdi şöyle; 2008 adını verdiğim sayfada ilk sütunda tarihler var, o tarihlerin üretim ve satış gibi değişik verilerin günlük verilerini burada görebiliyorum. Ve her güne ait hesaplamaların yapıldığı, o günün tarihini dosya ismine verdiğim farklı çalışma kitapları var. Bunların dosya isimleri "01.01.2008.xls" "02.01.2008.xls" şeklinde devam ediyor.

ana dediğim dosya bu günlük dosyalardan verileri alıyor. Mesela üretim için
='C:\2008\[01.01.2008.xls]GünRap'!$B$7
='C:\2008\[02.01.2008.xls]GünRap'!$B$7 gibi. Ben burada hergün formülü kopyalayıp dosya adını koyu yazan yerleri değiştiriyorum. Bu dosya ismini otomatik olarak ilk sütunda tarihleri yazdığım yere göre ilişki kurarak otomatik verdirebilirmiyim diye araştırdım, uğraştım yapamadım.

Eğer mümkünse yardımcı olmanızı rica ederim.

Excel Vers. ve Dili
2010 Excel-Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
21/03/2019
Dolaylı formülü ile yapılıyor ama şimdi örnek bulamadım.bulursam göndereceğim.

Excel Vers. ve Dili
2010 Excel-Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
21/03/2019
aşağıdaki linkte sizin probleminizi çözer sanırım.
ancak bir öneride bulunayım.
her gün için bir excel kitabı oluşturmak pek mantıklı değil.verileri kontrol etmek zamanla imkansız hale gelir.
bir excel kitabına her gün için bir sayfa açmak ve bu sayfalardan günlük verileri almak daha kolay.
yine de tercih sizin

http://www.excel.web.tr/showthread.php?t=42119&highlight=dolayl%FD+form%FCl%FC

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
dediğin doğru ancak, her güne ait çalışma kitaplarında 40 sayfa oluyor, bu nedenle hergüne ait bir excell kitabı oluşturmak zorundayım, Verdiğin cevaplara bakıyorum şimdi işime yarayacak sanırım,

Çok teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
Yapamadım, açık bir şekilde formül ne olmalı açıklarmısınız.

Dosya ismini nasıl tarihlerin yazdığı yerdeki adıyla ilişkilendireceğiz.