özet rapor çıkarmak

Erdem Akdemir

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2016 PRO TÜRKÇE-İNG. 64 BİT
ekteki tabloda özet tablo yapmak istiyorum ve kurum koduna göre kdv harici tutarların toplamını görmek istiyorum ama 500 ytl'nin aşağasının özet tabloda olmasını istemiyorum ve kaç adet fatura'da 500 ytl olduğunuda görmek istiyorum

Ekli dosyalar

Erdem Akdemir

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
ekteki dosyada kurum koduna göre 5000 ylt'nin üstündeki toplamların sayfa 2'de özet olarak görünmesini istiyorum ve kurum kodunun kaç defa kullanıldığınıda görmek istiyorum.(5000ytl'yi geçmek için kaç fatura kesildiğini görmek için)

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
excel 2007 / excel 2010
ekteki dosyada kurum koduna göre 5000 ylt'nin üstündeki toplamların sayfa 2'de özet olarak görünmesini istiyorum ve kurum kodunun kaç defa kullanıldığınıda görmek istiyorum.(5000ytl'yi geçmek için kaç fatura kesildiğini görmek için)
Kasım sayfasında
=EĞER(VE(ETOPLA(B:B;B2;H:H)>5000;EĞERSAY($B$1:B2;B2)=1);MAK($L$1:L1)+1;"")

Sayfa 2 de
A sütununa
=EĞER(SATIR(kasım!B1)>MAK(kasım!L:L);"";İNDİS(kasım!B:B;KAÇINCI(SATIR(kasım!B1);kasım!L:L;0);1))
Tutar için B sütununa
=EĞER(A2="";"";ETOPLA(kasım!$B$2:$B$222;A2;kasım!$H$2:$H$222))

Belge Sayısı için
C Sütununa
=EĞERSAY(kasım!$B$2:$B$222;$A2)

Yazarak denermisiniz, küçük değer için ilk formülü tersine çevirmek yeterli olur diye düşünüyorum

Erdem Akdemir

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Kasım sayfasında
=EĞER(VE(ETOPLA(B:B;B2;H:H)>5000;EĞERSAY($B$1:B2;B2)=1);MAK($L$1:L1)+1;"")

Sayfa 2 de
A sütununa
=EĞER(SATIR(kasım!B1)>MAK(kasım!L:L);"";İNDİS(kasım!B:B;KAÇINCI(SATIR(kasım!B1);kasım!L:L;0);1))
Tutar için B sütununa
=EĞER(A2="";"";ETOPLA(kasım!$B$2:$B$222;A2;kasım!$H$2:$H$222))

Belge Sayısı için
C Sütununa
=EĞERSAY(kasım!$B$2:$B$222;$A2)

Yazarak denermisiniz, küçük değer için ilk formülü tersine çevirmek yeterli olur diye düşünüyorum

sayın ralkan üstad ilginiz için çok teşekkür ederim

ben makro ile nasıl yapılabilir aslında onu öğrenmek etmiştim

yavaş yavaş makroları öğrenmeye çalışıyorum ve böyle ufak örnekleri daha sonra işyerime uygulamak istiyorum

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Sayfa2 de görmek istediğiniz formatıda eklerseniz. Sorunuza çözüm üretmek isteyenler için kolaylık sağlamış olursunuz.

Excel Vers. ve Dili
türkçe 2003
Aynı Sorunun Başka bir Versiyonunu Yaşayan biri olarak bir problemimi çözme konusunda yardımlarınız bekliyorum... benden istenen işyerimizin 4 farklı şubemiz ile çalışan müşterilerin risklerini çıkarmak şubelerden excel tablosu olarak gelen verilerden değişmeyen tek şey vergi numarası ektede görüleceği üzere ben öyle bir özet tablo yapmalıyım ki. Aynı müşterinin toplam şirkete olan riskini tablo halinde şube bazında göstersin eğer ortak olmayan müşterileride hangi şubede işe onun bölümüne yazsın. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

Erdem Akdemir

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
üstadlar bu konuyada bir el atsanız