Soru Öğrenciye özel fotoğraf ve bilgi içeren başlıklı yazılı kağıdı.

Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr 64 Bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
04.08.2023
Merhaba Değerli Arkadaşlar.

Belki biraz saçma gelecek ama öğrencilerin hoşuna gider umuduyla bir düşünceye kapıldım.

Sorum şu ki:
Word ile yazılı hazırlıyorum ve bu yazılı kağıtlarının başlıkları standart bilgi içeriyor

Ad soyad no sınıf okul adı eğitim öğretim yılı ders adı dönem ve sınav numarası

Bunlardan çocuğun adı-soyadı, sınıfı, numarası ve çocuğun fotoğrafı excel yardımı ile bastırılabilir mi.
Burada bir hocamız örnek yapmış ama ilkokul için olmuş

Ortaokula uyarlanabilir mi?
Sınıfa göre liste oluşturulup; yazdır dediğimizde (seçilen sınıf için) öğrenci sayısına göre otomatik olarak bilgileri girip yazdırabilir mi.
Teşekkürler.

Edit: +2 silindi. Kavram kargaşası yapıyordu. :)

Son düzenleme:

ragnorak

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2021
03-09-2026
Dosyayı inceleyiniz.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Excel 2016 , İngilizce
25-03-2020
Öncelikle iyi akşamlar. Böyle geniş düşünen hocaların hastasıyız , buraya bir dosya ekliyorum sayın hocam yüksek olasılıkla işinizi görecektir , hoşunuza gider ise detayları konuşalım konu altında.

Bilgiler sayfasına girip öğrenci adı üzerinde iken ( herhangi bir öğrenci ismi) CTRL + H basarsanız makro çalışır.

Ayrıca CTRL + P ile çıktı kontrolü yapmayı unutmayınız büyük veya küçük gelebilir gözünüze sayfa açıldığında.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr 64 Bit
04.08.2023
Öncelikle iyi akşamlar. Böyle geniş düşünen hocaların hastasıyız , buraya bir dosya ekliyorum sayın hocam yüksek olasılıkla işinizi görecektir , hoşunuza gider ise detayları konuşalım konu altında.

Bilgiler sayfasına girip öğrenci adı üzerinde iken ( herhangi bir öğrenci ismi) CTRL + H basarsanız makro çalışır.

Ayrıca CTRL + P ile çıktı kontrolü yapmayı unutmayınız büyük veya küçük gelebilir gözünüze sayfa açıldığında.
Merhaba öncelikle güzel sözleriniz için çok teşekkür ederim. :)

Evet Dosyanız sorumu çok güzel karşılayacak. Biraz değişiklikle. Yalnız buna geçmeden önce şöyle bir çözüm buldum.

Word içinde posta menüsünden excel listesi ekleyerek sıralı otomatik çıktı alıyorum Fotoğraflar zaten öğrencilerin numaraları olarak isimlendirilmiş Eğer fotoğraflarda ekleyebilir isem excel listesine tam çözüme erişmiş olacağım :)

:)

Excel Vers. ve Dili
Excel 2016 , İngilizce
25-03-2020
Nasıl bir dosya listesi hazırlıyorsunuz bilemediğim için fotoğraf ekle textbox'ı koymuştum. Eğer bir örnek ile desteklerseniz daha iyi yardımcı olabilirim .

Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr 64 Bit
04.08.2023
Nasıl bir dosya listesi hazırlıyorsunuz bilemediğim için fotoğraf ekle textbox'ı koymuştum. Eğer bir örnek ile desteklerseniz daha iyi yardımcı olabilirim .
Benim çözüm işimi tam görmedi diğer taraftan bahsettiğim hocamızın eklentisi ekte verilmiş.
bunun sadece başlığını word'e nasıl aktarabilirim.

Ekli dosyalar

Tevfik_Kursun

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2016 Pro - Türkçe 64 Bit
12-02-2029
Merhaba,
Yazılı sorularını niçin Excel'de hazırlamayı denemiyorsunuz arkadaşım? Çok kolayınıza gidecektir.
İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr 64 Bit
04.08.2023
Merhaba,
Yazılı sorularını niçin Excel'de hazırlamayı denemiyorsunuz arkadaşım? Çok kolayınıza gidecektir.
İyi çalışmalar
Sanırım alışkanlık ders sosyal bilgiler olduğu için çoğunlukla metin çalışıyorum. Word ile çalışmaya daha yatkınım. bu sebeptendir efendim. tavsiyeniz için teşekkür ederim.

Tevfik_Kursun

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
12-02-2029
Günaydın Arkadaşım,
Misafirlerim var salıya kadar ilgilenemem, ama örnek sınavlarınızdan gönderirseniz size uygun bir çalışma gönderebilirim.
İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr 64 Bit
04.08.2023
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr 64 Bit
04.08.2023
Merhabalar tekrar.

Elimde öğrenci bilgilerini içeren bir Excel dosyası var.(Sınıfı, Okul No, Adı soyadı)
Aynı klasör içinde öğrenci numarası ile isimlendirilmiş vesikalıkları var.
Genel olarak Word üzerinde çalışıyorum.
Yazılı başlık kısmı içeriğinde yazılıyı hazırlayıp bitirdiğimde öğrenci bilgileri içererek (Sınıfı, Okul No, Adı soyadı, fotoğrafı) şekilde sınıf öğrenci sayısına göre çıktı alınmasını diliyorum.

Burada asıl mesele başlık kısmı Excel'de hazır fakat Word'e aktarmak mümkün mü ve ya Word ile hazırlanmış sınav içeriğini Excel'e bozulmadan aktarmak mümkün mü?

Teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr 64 Bit
04.08.2023

Tevfik_Kursun

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
12-02-2029
Merhaba Sayın Pegasus,
Gönderdiğiniz testin cevap anahtarını da gönderir misiniz lütfen.
İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr 64 Bit
04.08.2023
Merhaba Sayın Pegasus,
Gönderdiğiniz testin cevap anahtarını da gönderir misiniz lütfen.
İyi çalışmalar
Mobil üzerinden yolluyorum. Bozuk olursa bildirin eve geçince tekrar yollarım. Kolay gelsin.

Ekli dosyalar