mükerrer kayıt ile ilgili kodda değişiklik

Excel Vers. ve Dili
2003
sn dostlar bu kodu yine forumda bir arkadaştan almıştım.bu kod çok güzel çalışıyor.

Sub mükerrer()

Application.ScreenUpdating = False
Set S1 = Sheets("Sayfa1")
Set S2 = Sheets("Sayfa2")
SATIR = 2
S2.Columns(1).ClearContents
S1.Select
For X = [A65536].End(3).Row To 2 Step -1
If WorksheetFunction.CountIf(Range("A1:B" & X), Cells(X, 2)) > 1 Then
S2.Cells(SATIR, 1) = Cells(X, 2)
Rows(X).Delete
SATIR = SATIR + 1
End If
Next
S2.Select
Set S1 = Nothing
Set S2 = Nothing
Application.ScreenUpdating = True
If [A2] = "" Then
MsgBox "MÜKERRER KAYIT BULUNAMAMIŞTIR !", vbInformation
End If
MsgBox "İŞLEMİNİZ TAMAMLANMIŞTIR.", vbInformation
End Sub

B sütununu tarayıp aynı olan kayıtları diğer sayfaya kopyalayıp asıl sayfadan siliyor.
Rows(X).Delete
cümlesini kaldırarak ana sayfadan silmesini engelleyebiliyorum ama ben farklı bir şey istiyorum.

aslen tc kimlik no ile başlayan soyad ve ad ile giden kalabalık bir listede mükerrer kaydı bu kod ayıklıyor ama sadece tc no olan hücreyi diğer sayfaya aldığı için belirleyici olamıyor.eğer mümkün birşeyse tabi diğer sayfaya kopyalarken yanındaki iki hücreyle beraber aldırmak yada hiç kopyalatmadan mükerrer kayıt olan hücrelerde yazı rengi yada hücre rengini değiştirmesini sağlamak mümkünmü.(belirleyici olması açısından)eğer ilgilenebilen arkadaşlarım olursa sevinirim.saygılarımla

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Win7 Home Basic TR 64 Bit

Ofis-2010-TR 32 Bit
yada hiç kopyalatmadan mükerrer kayıt olan hücrelerde yazı rengi yada hücre rengini değiştirmesini sağlamak
Bu işlem için koşullu biçimlendirme en uygunudur.:cool:

Excel Vers. ve Dili
2003
sn Evren Gizlen vaktiniz olur ve cevabınızı biraz açıklarsanız sevinirim anlayamadım.yaklaşık 5 bin kişi kaydı var ve tc noların mükerrer olanlarını seçebilmek vetabiki sonradan bunları düzeltip yeniden girmek istiyorum.nasıl koşullu biçimlemeyle bu mükerrer kayıtları bulup söylediğinizi yapabilirim.Saygılar teşekkürler

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili

Ofis-2010-TR 32 Bit
sn Evren Gizlen vaktiniz olur ve cevabınızı biraz açıklarsanız sevinirim anlayamadım.yaklaşık 5 bin kişi kaydı var ve tc noların mükerrer olanlarını seçebilmek vetabiki sonradan bunları düzeltip yeniden girmek istiyorum.nasıl koşullu biçimlemeyle bu mükerrer kayıtları bulup söylediğinizi yapabilirim.Saygılar teşekkürler
Küçük bir örnek dosya ekleyiniz.Üzerine gerçek olmayan mükerrer kayılardan ve mükerrer olamayan kayıtlardan bir miktar ekleyiniz.Ve hangi sütunun mükerer kontrolu yapılacağınıda belirtiniz.Ben size dosyada uygulayım sizde kendi dosyanıza uygularsınız.:cool:

Excel Vers. ve Dili
2003
dosyamı ekledim

yapabileceğiniz bir yardımınız olursa sevinirim.çözüm bulamazsanızda canınız sağolsun.daha öncede birkaç yardımınızı almıştım.iyiki varsınız saygılarımla

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili

Ofis-2010-TR 32 Bit
Ekli dosyayı inceleyiniz.
Koşullu biçimlendirme uygulandı.:cool:

Excel Vers. ve Dili
excel 2002
Arkadaslar vermiş oldugunuz bilgiler aşırı işime yaradı.Sormak istedigim bir soru var yardımlarınız için şimdiden tşk ederim

Suan ki sistemimiz "sayfa 1" A hücresinde mükerrer bulunanları renklendiriyor ve sayfa 2 deki A hücrelerine yerleştiriyor.

İstedigim Sayfa 1 de a hücresinde bulduklarını renklendirsin (yanında b,c,d ... diye giden hücreleri) kısacası A hücresinde bulduğu,renklendirdigi satırı komple taşısın Sayfa 2 ye..
Mümkünmüdür

Şimdiden tşkler

Son düzenleme: