Metin kutusuna 'makroyla' veri girisi

Excel Vers. ve Dili
Office2003@Work Office2003@Home
Office2007@Notebook
Excel'de bir hucreye (birlestirilmis de olsa) girilebilecek veri sayisi belli bir karakterle sinirli oldugundan o hucreye girilecek verileri bir makro yardimiyla baska bir hucreden aktarmak mumkun mu? Yani a1 hucresine 100.000 karakterlik bir veri girecegim ama 35.000 karaktrerden sonrari gorunmeyecek, oysa ki bir metin kutusu acip, icine istedigim uzunlukta karakter girebilirim. Ben a1 hucresine cesitli sayfalardaki metinleri birlestirip, baska bir sayfadaki metin kutusuna bu veriyi aktarmak istiyorum. Bunun icin ornek bir dosya ilisikte sunulmustur. Yardimlariniz icin simdiden tesekkur ederim.

Saygilarimla,

Excel Vers. ve Dili
Office2007@Notebook
Tekrar...

Ayni konuyu tekrar tekrar gundeme getirmek hic hos degil farkindayim fakat soruma cevap alamadim. Aslinda benim gibi sorusuna cevap alamayan bir suru uye var. Mumkunse yanitlanamayan sorular ayri bir forum basligi altinda takip edilsin ve cevap gelirse ilgili foruma tekrar tasinsin.

Saygilarimla,

Excel Vers. ve Dili
Office2007@Notebook
Sorumu 26 Mart'ta sormustum, sonra 31 Mart'ta tekrarladim ama henuz cevap alamadim. Galiba bir kac kez daha tekrarlayarak gundeme getirmek zorunda kalacagim. Bunu yaptigim icin uzgunum. Yanit alamayacaksam sorumla ilgili ikinci ve ucuncu mesajlar silinebilir. Yardimci olacak arkadaslara da simdiden tesekkurler.

Saygilarimla,

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Anladığım kadarı ile aşağıdaki gibi bir kod işinizi görecektir. Burada birleştirilecek verileride kod içinde metin kutusuna yazdırabilirsiniz.

[vb:1:563253c2c4]Sub kaydet()
ActiveSheet.Shapes("Text Box 1").Select
Selection.Characters.Text = [a1] & [b1] & [c1] & ...................
[a1].Select
End Sub
[/vb:1:563253c2c4]

Excel Vers. ve Dili
Office2007@Notebook
Sayin leventm,

Yine hizir gibi yetistiniz. Ne yazik ki text box 1'e a1+b1... gibi birlestirilmis hucredeki icerigi yazdirmayi basaramadim. Sanirim bir yanlislik yaptim ama nedir bulamadim.

Saygilarimla,

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
birlestirilmis hucredeki icerigi yazdirmayi basaramadim
Birleştirilmiş hücredeki içeriği yazdırmayın. Bunun yerine hücrede birleştirdiğiniz hücreleri kod içinde tanımlayın. Birleştirilmiş hücredeki veri sayısı çok fazla olunca maalesef kod ilede algılanamıyor.

Excel Vers. ve Dili
Office2007@Notebook
leventm' Alıntı:
birlestirilmis hucredeki icerigi yazdirmayi basaramadim
Birleştirilmiş hücredeki içeriği yazdırmayın. Bunun yerine hücrede birleştirdiğiniz hücreleri kod içinde tanımlayın. Birleştirilmiş hücredeki veri sayısı çok fazla olunca maalesef kod ilede algılanamıyor.
Ekteki dosyada cok az sayida karakter olmasina ragmen ben metin kutusunda a1-e1 araliginda yazili icerigi gostermeyi basaramadim. Dosyayi inceler misiniz lutfen? Ayrica 2 ve 3 numarali mesajlarimi da silmeniz mumkunse mesaj kirliligi yapmamis olurum. Tekrar tesekkur ederim.

Saygilarimla,

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Yapmanız gereken kodu sadece bir butona bağlayıp çalıştırmaktı. Ekteki örneği inceleyin.

Excel Vers. ve Dili
Office2007@Notebook
Sayin leventm,

Ne kadar cok hayir duasi aldiginizi tahmin bile edemezsiniz. Sizin nezdinizde tum yardimsever arkadaslardan ve yoneticilerden Allah razi olsun diyorum.

Tesekkurler.

Saygilarimla,

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel : 2010
Makrosuz Alternatif :
Dosya Ekte.