makrolu bir buton oluşturup yazdığım querileri otomatik çalıştırmak istiyorum

Excel Vers. ve Dili
xp
türkçe excel
8 adet shift ten oluşan bir excel dosyam var,ayriyetende bir icmal sayfası oluşturdum bir makro yazmak istiyorum bu 8 shifti otomatik olarak yenilemeli ve bu makroyu bir düğmeye bağlayıp çalıştırdığım zaman bütün sayfalar tek seferde güncelleşmeli,daha önce hiç makro yazmadım ama öğrenmeyi çok istiyorum bu konuda bilgi sahibi olan varsa yardımlarını rica ediyorum.

Kemal Demir

Özel Üye
Öncelikle Forumumuza Hoş Geldiniz.

İstediğiniz şey elbette yapılabilir.Ama size öncelikli olarak Forumda benzer ornekleri aramanızı onerebilirim.
İkincisi ise sorunuzun cevaplana bilmesi için Örnek Bir Dosya Eklersenız daha iyi olur.

Excel Vers. ve Dili
xp
türkçe excel
makro nasıl yapılır

merhaba,
makro ile ilgili bulabildiğim örnek dosyaları inceledim ama anladım ki ben makronun nasıl yapılabileceği konusunda hiç bilgi sahibi değilim
ama bu konuyu öğrenmek istiyorum.1.adım olarak bana makro sayfasına yazılan ingilizce komutların sahip olunan bilgilerle mi yoksa dosya içinde başvurulan başlıklardan mı yapıldığı konusunda yardımcı olurmusunuz.yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 ingilizce
macro için qbasic fortran pascal yada c gibi bir dil ile çalışmış olman lazım

Excel Vers. ve Dili
xp
türkçe excel
arkadaşlar meebo.com isimli msn ye benzer bir site var msn si olmayanlar için
bu siteyi kullananlar varsa yazışmaları bilgisayarda bir yerde yayıt edip etmediğini söyleyebilir misiniz.özür dilerim biliyorum bu konunun sitemizle ve konumuzla ilgisi yok ama bu cevaba ihtiyacım var yardım ederseniz sevinirim.

Son düzenleme: