makro

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
değerli arkadaşlar;

bir hücrenini içine cif tıkladığımda o satırdaki tüm hücrelerinin arka plan renginin kırmızı olmasını istiyorum fakat başka bir satırdaki hücreye gidip çift tıkldığımda o satırdaki tüm hücrelerin rengi kırmızı olurken diğer tıkladığım yerdeki satırların arka plan renginin eski haline dönmesini istiyorum bunun için nasıl bir kod yazmalıyım

şimdiden teşekkürler...

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
değerli arkadaşlar;

bir hücrenini içine cif tıkladığımda o satırdaki tüm hücrelerinin arka plan renginin kırmızı olmasını istiyorum fakat başka bir satırdaki hücreye gidip çift tıkldığımda o satırdaki tüm hücrelerin rengi kırmızı olurken diğer tıkladığım yerdeki satırların arka plan renginin eski haline dönmesini istiyorum bunun için nasıl bir kod yazmalıyım

şimdiden teşekkürler...
Örnek dosya ekte.

.

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel : 2010
Kod:
Private Sub Worksheet_BeforeDoubleClick(ByVal Target As Range, Cancel As Boolean)
Cells.Interior.ColorIndex = xlNone
ActiveCell.EntireRow.Interior.ColorIndex = 46: ActiveCell.Offset(, 1).Select
End Sub

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
sayın yurttaş,

çift tıklıyınca tek hücrenin rengi değişiyor sonra tekrar başka yere tıklayınca tüm satırın rengi aynı oluyor diğeri kayboluor. benim istediğim tam olarak böyle değil diğer hücreye çift tıkladım mı direk olması çalışırken tam istediğim gibi çalışmıyor yinede ilgilendiğiniz için teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
sayın seyit tiken
paylaşımınız için sonsuz teşekür ederim