Soru Makro ile WEB sitesinden Listedeki TC.lere ait ilgili sitenin oluşturduğu verileri içeren Excel dosyasını indirmek.

Excel Vers. ve Dili
2016 / TÜRKÇE
Elimde kişilerin kimlik numaralarının ve diğer bilgilerinin (isim soyisim..vb) olduğu bir liste var
Bu liste ile Kişilerin ilgili sistemlerdeki (ki bu sistemler kullanıcı girişi isteyen ve benimde kullanıcısı olduğum sistemler) kayıtlarını indirmek için bir makro'ya ihtiyacım var.
Sitede kişilerin TC'lerini girebileceğim bir kutu ve yanında da Sorgu butonu var.
Eğer girilen TC numarası sistemde kayıtlı ise alt tarafta bir satır halinde kişinin bilgileri ve bu satırın başında da "Seç" diye bir seçenek çıkıyor.
Eğer kişi sistem üzerinde birden çok kez kayıtlı ise aktif kaydı gösterir "Aktif" ibaresi satırın sonunda çıkıyor. Diğer satırlarda "Pasif" olarak listeleniyor. Ama hepsinde "Seç" butonu oluyor bu yüzden sonunda aktif yazan satırın başındaki "Seç" butonunu tespit etmesi gerekiyor.
Seç butonuna bastığım zaman hemen altta EXCEL 2007 simgesi ve altında da kişilerin verisi oluyor
Excel Simgesine tıkladığım zaman o verileri Excel formatında bilgisayara indiriyor. Bu indirme işlemi sırasında dosya adı olarak Kişinin tc numarasının olması benzersizlik açısından yeterli oluyor.

Bunu bu seneye kadar MacroRecorder programı ile yapıp excel listelerini indirdikten sonra VBA üzerinden tek dosyaya toplama ve gerekli değiştirme/düzenlemeleri yapıyordum ama bu sefer "bu işi başka bir yazılım kullanmadan excel üzerinden nasıl yapabilirim" i merak ettim. Ama ne Web nede site içerisinde tatminkar bir sonuç ile karşılaşmadım.(Bu sonuçsuzluğun en büyük sebebinin de benim sıkıntımı nasıl arayacağımı bilmemem kaynaklı oluğunu düşünüyorum orası da ayrı.)

Şimdiden herkese teşekkürler. İyi günler diliyorum