Logodan Hesap Bakiyelerini Çekme

hbgny

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Excel Office 2013 Türkçe
Merhaba,
Logo Tiger kullanıyorum. İşyeri ve bölüm kıstaslarına göre logodan hesap planının aysonu bakiyelerini excele örnek tablodaki gibi otomatik olarak çekmek istiyorum. Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz?

Ekli dosyalar

hbgny

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Yardımcı olabilecek kimse var mı?

hbgny

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Lütfen, yardımcı olabilir misiniz?

Excel Vers. ve Dili
MS Excel 365
İstediğiniz verileri SQL ile excel ortamına çekebilirsiniz. Logo ile iletişime geçmenizi öneririm.

hbgny

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Hayır, sql i daha yeni yeni öğrenmeye başladım. En erken 6 ay sonra çekebilirim :) Burası excel ile ilgili her soruma anında yanıt bulabildiğim çok güzel bir site. Konu sekmelerin de Sql ide görünce çok sevinmiştim. Ama bu sitede sql ile pek ilgilenen yok galiba.

netzone

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
🅾🅵🅵🅸🅲🅴
⎝2019 32 Bit 𝙏𝙍⎠
🆆🅸🅽🅳🅾🆆🆂
⎝10 64 Bit 𝙏𝙍⎠
Merhaba @hbgny,

Sizin tespit ettiğiniz gibi ilgilenen yok demek yerine, forumda aktif olan kullanıcılarımızın çoğunda LOGO programının mevcut bulunmaması dolayısı ile LOGO Programının SQL yapısını bilmiyor olmaları ve konuya vakıf olan arkadaşlarımızın da muhtemelen fırsatları olmadığı varsayımıyla biraz sabırlı olmanızı ve çözüm için yönlendirmeleri beklemenizi, ivedi olarak ihtiyaç duymanız halinde @uguraslanoglu 'nun da belirttiği gibi Lisanslı olduğunu düşündüğümüz Paket programınızın destek sayfasından yardım talebinde bulunup çözüme ulaşabileceğinizi hatırlatmak isterim.

İyi çalışmalar dilerim.

hbgny

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Merhaba @hbgny,

Sizin tespit ettiğiniz gibi ilgilenen yok demek yerine, forumda aktif olan kullanıcılarımızın çoğunda LOGO programının mevcut bulunmaması dolayısı ile LOGO Programının SQL yapısını bilmiyor olmaları ve konuya vakıf olan arkadaşlarımızın da muhtemelen fırsatları olmadığı varsayımıyla biraz sabırlı olmanızı ve çözüm için yönlendirmeleri beklemenizi, ivedi olarak ihtiyaç duymanız halinde @uguraslanoglu 'nun da belirttiği gibi Lisanslı olduğunu düşündüğümüz Paket programınızın destek sayfasından yardım talebinde bulunup çözüme ulaşabileceğinizi hatırlatmak isterim.

İyi çalışmalar dilerim.

hbgny

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Doğru söylüyorsunuz, biraz acele yazdığım için demek istediğimi tam ifade edememişim. Aslında tam sizin yazdığınız gibi düşünüyorum. Ama kısa bir cevap yazdığım için biraz yanlış anlaşılma olmuş. Uyarınız için teşekkür ederim. Programımız lisanslı. Firma biraz küçük olduğu için çözüm ortağı ile de çalışmıyoruz. O yüzden kendi imkanlarımla forumlarda araştırma yaparak yapmaya çalışıyorum.

koboy

Altın Üye
Merhabalar pazaresi günü istersen sana sorgu yazarım sende artık buradan destek aralak makro yoluyla istediğim gibi düzenlersin

koboy

Altın Üye
Anladığım kadarıyla sen hesap planındaki bildikleri alıp aylık olarak çekmek istiyorsun doğru mu ?

hbgny

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
İlgine çok teşekkür ederim. Evet, hesap planının aylık bakiyelerini gönderdiğim tablodaki gibi çekmek istiyorum. Ayrıca işyeri kriterini de filitre olarak tanımlamak istiyorum. Yardımcı olursan çok sevinirim.

koboy

Altın Üye
Hesap planında işyeri bölümleri için hesap planın var mı ? Çünkü hesap planında kayıt girişlerinde işyeri seçmezsen hepsi merkez işyerinden yapılır.

koboy

Altın Üye
Eğer sen kayıt girersen işyeri seçimi olarak yaptıysan sana hem tarihli hem işyeri seçerek veri çekmeni sağlarım makroya filanda gerek kalmaz. Ama işyeri seçimi yapmadan kayıt giriyorsan bakiyeler toplu gelir işyeri işyeri gelmez

hbgny

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Firma içinde 3 işyeri tanımlı. Her işlemde de seçerek yapıyorum.

Zeki Gürsoy

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2019 (64 bit) - Türkçe
LOGO' ya özel bir veritabanından rapor alabilmek için veritabanındaki tabloları ve ilişkilerini bilmek gerekir. Bunu bilen (LOGO' yu etkin kullanan) varsa cevaplayabilir.

hbgny

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Çok teşekkür ederim. Hayırlı akşamlar

hbgny

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Evet hem logo yu, hem de sql i bilmek gerekiyor. Bu forumu uzun yıllardır takip ediyorum. Çok da memnunum. İnşallah bu soruma da burada cevap bulabileceğimi düşünüyorum.