listview hakkında nerden açarım

Excel Vers. ve Dili
henüz bir bilgim yok
değerli arkadaşlar bilgisayarımda visual basic 6.0 yüklü fakat ben list view özelliğini kullanmak istiyorum fakat nerden açacağımı bilmiyorum form da aradım ama örnekler var bunun hakkında bir bilgi yok cevabınızı bekliyorum:yardim:

Excel Vers. ve Dili
henüz bir bilgim yok
sayın leventm daha önce inceldedim ama vba da nerden açacağımı soruyorum orada sadece özellikleri ve kod ları yazıyor buda çok işime yarıyacak emin olabilirsiniz

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
VBE de toolbox üzerinde sağ-klik yaparak additional controls penceresini açın. Buradan Microsoft listview control nesnesinin yanındaki kutuyu işaretleyin. Artık bu nesne toolbox üzerindedir.

Excel Vers. ve Dili
henüz bir bilgim yok
teşşekkürler

sayın leventm yardımınız için teşekkür ederim hazırlamış olduğum kumaş takip formuna listview özelliği eklemek istiyorum fakat indirdiğim diğer örnek dosyalarda çok karmaşık geldi bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz ek de gönderiyorum çalışmamı:yardim:

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Verilerin kayıtlı olduğu bir sayfada ekleseydiniz iyi olurdu. Böyle bir dosya eklermisiniz.

Excel Vers. ve Dili
henüz bir bilgim yok
Sayin Leventm Ekİ GÖnderİyorum

sayın leventm tekrardan düzenliyerek dosyayı gönderiyorum incelerseniz sevinirim

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
henüz bir bilgim yok
sayın leventm gönder diğim ekte kumaş takibi ayrıca stok takibini yapa bilmem için bir form oluşturmuştum.firma bilgilerin de ,firmalar veri sayfasında mevcut çalıştığım kumaş firmalarının listesi geliyor burdan firmayı seçip kumaşın cinsi(veri sayfasında mevcut) seçip kumaş özellikleri,gr/m2,eni,kg,irsaliye nosu elle giriş yapılıyor ve bu kumaşların hangi müşteri ye ait olduğu seçilecektir.yanlız gelen irsaliyede 2 yada 3 müşterinin kumaşı buluyor yada bir müşterinin oluyor seçilen bu değerler listview de listelenmesini kaydettiğim zaman da müşteriler için oluşturduğum sayfalara tektek kaydedilmesini istiyorum birde butonu tıkladığım zaman neden hata mesajı veriyor anlamadım mantıksal olarak bu şekilde çalışıyor yardım ederseniz sevinirim.sizin de eklemek yada değiştirmek istediğiniz şeyler olabilir(uyarı mesajları msgbox) yapmış olduğumuz bu çalışmayı diğer düşündüğüm formlarda uygulamayı düşünüyorum rahatsızlık verdiysem af ola...:yardim: :yardim: eki tekrardan gönderiyorum