LİSTE KUTUSUNDA İSİMLERİ SEÇMEK

Excel Vers. ve Dili
OFFICE-2003 TÜRKÇE
liste kutusunda yüzlerce isim yer alıyor ve isimleri bulmakta zorluk çekiyorum onun yerine liste kutusunda isimleri kolay bulmak için klevyeden isimlerin ilk harfine bastığımda liste kutusunda o harfle başlayan isimlerin gelmesi için ne yapmam lazım. yardımcı olursanız sevinirim.

Excel Vers. ve Dili
OFFICE-2003 TÜRKÇE
Açılan kutuda denedim hatta şu an açılan kutu da çalışıyorum yine isimleri bulmakda zorluk çekiyoruz. diğer proğramlarda olduğu gibi açılan kutularda klevyeden hangi harfe tıklarsak kursör o harfle başlayan harfe gidiyor. böyle bir şey varsa sevinirim

Excel Vers. ve Dili
OFFICE-2003 TÜRKÇE
ben sorunumu iyi anlatamadım galiba şimdi elimde 227 kişiye ait bir bilgi
ve sık sık ta o bilgilere baş vurmak gerekiyor , ama genellikle kişinin ismini bulmakta zaman kayıbı oluyor onun için yukarıda belirttiğim gibi ComboBox da kulandım ve verileri comboBox içine aldım ama yine isimleri bulmakta zorluk çekiyorum onun için kişiler geldiği zaman isimleri hangi harfle başlıyorsa o harfe bastığımızda comboBox da o harfle başlayan kişiye kursör gelsin istiyorum.

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Sayın KAZIMM,

Ekteki örneği inceleyin.

Excel Vers. ve Dili
OFFICE-2003 TÜRKÇE
YAPMAK İSTEDİĞİM BELGEYİ GÖNDERİYORUM

Aşağıda yer alan exel sayfasında Açılan kutuda yer alan isimleri bulmakta zorluk çekiyorum
ve sık sıkta kullanıyorum onun için açılan kutuda isimleri bulmakta yardımcı olursanız.(Not Açılan Kutu Belge İle ilişkilidir.)

Excel Vers. ve Dili
OFFICE-2003 TÜRKÇE
yukarıdaki exel sayfasındaki bilgiler için yardım ederseniz sevinirim

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office Excel 2003 TR
Saygıdeğer üstadlar;

Sayın KAZIMM'ın sorununa çözüm bulunamadı, burada bulunduğun kısa sürede görüyorum ki çok basit problemler için çözüm üretiliyor, kimse uğraşmak istemiyor hatta yardımcı olabilecek bir önermede dahi bulunmuyorlar. Herkes elinde bulunan dosyayı paylaşıma açıyor, yani kayda değer excell ve access çalışması yok. Ben listeleme ile ilgili ( rezervasyon takip programı ) access te konu başlığı açmıştım bir-iki mesajdan sonra umudu kestim. Şimdi aynı şey sayın KAZIMM için de uygulanıyor. Bu konunun çok zor olmadığını biliyorum ( tabii ki olayın uzmanı kişiler için ), öyle olduğu halde kimse el atmak istemiyor. Ben de aynı konudan müzdaripim ve dosya ekinde çalışmamı sunuyorum.. Lütfen yardımcı olunuz. Üstad teriminin yüklediği sorumluluğu her omuz kaldıramaz!
Saygılar sunuyorum.

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office Excel 2003 TR
Sn. KAZIMM;

Sanırım hâla yardım bekliyorsunuz sayın üstadlardan, ben de...

Excel Vers. ve Dili
tarkan@tarkanvural.com.tr
Combobox'ta seçileni hücreye yazdır

EK'teki dosyayı inceleyiniz.

Excel Vers. ve Dili
tarkan@tarkanvural.com.tr
@lexi_zorb@' Alıntı:
Sn. KAZIMM;

Sanırım hâla yardım bekliyorsunuz sayın üstadlardan, ben de...
Sizde yolladığım örneği inceleyebilirseniz belki fikir verebilir. Ama mesajınızda yazdıklarınız biraz sitemkar, böyle tavır yapmamanız durumunda daha hoş örneklerle cevaplandırılabilirsiniz. Biraz daha sabırlı olmanızı tavsiye ediyorum. Sağlıcakla kalınız.

Saygılar;
Tarkan VURAL

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Sayın KAZIMM,

Dosyanız ekte. "VİZİTE KENDİSİ" Sayfasına bakınız. Combobox'a giriş yaptığınız anda isim gelmeye başlıyor. Öte yandan birkaç formülü ben yaptım. Gerisini siz yaparsınız artık.