Laroux !!!

aligunes

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2016 TR 32 Bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
09-06-2025
Formdaki Usta arkadaşlar Kurumumuzdaki hemen hemen tüm bilgisayarlarda disket alış verişinden dolayı Laroux virüsü var ve bir türlü silemiyoruz ve açtığımız tüm sayfalarda Laroux modülü oluşturuyor ayrıca BOOK1 isimli kitap oluşturuyor ve boş sayfa açılmıyor.
Ayrıca kullandığım bir dosyada laroux isimli bir sayfa var ve bu sayfayı ne silebiliyorum ne de açabiliyorum sayfanın laroux isimli sekmesine tıkladığımda dosya donuyor ve kapanmıyor bu laroux sayfası projeyi açtığımda gözükmüyor sadece sayfa sekmesi olarak bulunuyor.
Sizden ricam bu laroux virüsü hakkında ne yapmamız gerektiği hakkında yardımcı olmanız ve bizi aydınlatmanız.Konu hakkındaki açıklamalarınız için şimdiden teşekkür ederim.Saygılarımla..
[/list]

Excel Vers. ve Dili
excel2003
Aynı şey benim başıma da geldi. Yaptığım makrolar arasına Laroux,Boox1;boox2, isimli makroların girdiğini gördüm,bana ait olmayan bu makroları VBA sayfasından tek tek el ile sildim kısmen düzeldi.

aligunes

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2016 TR 32 Bit
09-06-2025
silinemeyen laroux ekte

Bilirtiginiz dosyaları indirdim ve denedim bir süre biraz verimli daha sonra o da işlevini yitiriyor[/url]

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Denemediğim için bir şey diyemeyeceğim. Bununla birlikte

\MSOffice\EXCEL\XLSTART' ta PERSONAL.XLS veya başka bir dosya yer alıyorsa bunu silin.

aligunes

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2016 TR 32 Bit
09-06-2025
excel dosyası ekte

bu dosyadaki laroux silinmiyor

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Sn aligunes

İçinde virüs olan bir dosyayı eklemek doğru değil, bilmeden indiren bir üyemizin başına dert olabilir bu sebeple dosyanızı kaldırdım. Mkaroları devre dışı bırakarak tüm modülleri silmeyi denedinizmi?

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Sayın aligunes,
Probleminz çözüldü mü? Bilmiyorum.

Bir de şöyle deneyin.

1.Bir Excel dosyasını açın.
2. Linkini verdiğim dosyayı da açarak içindeki macroyu çalıştırın.
3. Dosyaları "Save" edin.
4. My Computer'den veya "File Manager" den herneyse "xxlaroux" dosyalarını aratın ve bulduğunuz bu isimdeki tüm dosyaları siliniz.

Kolay gelsin aynı olay benim de başıma geldi Macafee antivirüs prg ile temizlendi ve bir daha açılmadı

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
sayın stones,
Haklısınız. Söylediğiniz program da temizliyor. Duymuştum.