Koşullu biçimlendirmeyi diğer satırlara uygulamak

Excel Vers. ve Dili
Exel 2016
Merhaba Arkadaşlar

Koşullu biçimlendirme ile basit bir ödeme tablosu hazırlıyorum. Bu tabloda aldığım fatura ile yaptığım ödemeyi gireceğim. Eğer kalan 0 veriyorsa. Fatura bilgilerini girdiğim tüm satır yeşil yanacak. Eğer alacak veriyorsa turuncu yanacak. Bu kuralı tek bir satır için yapıyorum ancak. Diğer satırlara - örneğin ilk 1000 satıra- aynı şekilde uygulayamıyorum. Nasıl yapacağım konusunda bir fikir verir misiniz?

Excel Vers. ve Dili
türkçe 2003
Biçimlendirmeyi yapmış olduğunuz satır veya hücre aktif iken biçimlendirme fırçasına tıklatıp daha sonra aynı sorguyu uygulamak istediğiniz bütün hücreleri veya satırları seçmeniz yeterli olmalı.
Şayet yanlış anlamadıysam.
Not: Biçimlendirme fırçası Giriş sekmesinde Biçim Boyacısı diye geçer.

Excel Vers. ve Dili
Excel Vers. ve Dili:
Office 2016 TR 64 Bit
Alternatif olarak
İlk satırda koşullu biçimlendirme yaptıkdan sonra.Uygulama alanı yazan yere ,koşullu biçimlendirmeyi uygulayaçağınız alanı yazabilirsiniz.
Koşullu biçimlendirme yaptıkdan sonra.Kuralı yönet seçiniz. Uygulma hedefi yazınız
Kod:
=$A$1:$A$1000
veya
Kod:
 A1:E1000
yazınız.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Exel 2016
Uygulama hedefi olarak tüm alanı seçtiğimde bir satıra yaptığım işlemi tüm sayfaya uyguluyor. Her bir satır için ayrı bir işlem yapamıyorum.

Excel Vers. ve Dili
Excel Vers. ve Dili:
Office 2016 TR 64 Bit
Uygulama hedefi olarak tüm alanı seçtiğimde bir satıra yaptığım işlemi tüm sayfaya uyguluyor. Her bir satır için ayrı bir işlem yapamıyorum.
Muhtemel koşullu biçimlendirme formülündeki dolar işaretlerini doğru koymadığınızı anlıyorum.
İstediğinizi örnek excel sayfasında anlatarak ve foruma ekleyerek sorarsanız, daha hızlı ve doğru cevaplar alabilirsiniz.
Örnek excel dosyası ekleme hakkında bilgi edinmek isterseniz:
https://www.excel.web.tr/threads/soru-ile-ilgili-oernek-excel-dosyasi-ekleme.174755/ bakınız.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2016-Türkçe
Merhaba Arkadaşlar

Koşullu biçimlendirme ile basit bir ödeme tablosu hazırlıyorum. Bu tabloda aldığım fatura ile yaptığım ödemeyi gireceğim. Eğer kalan 0 veriyorsa. Fatura bilgilerini girdiğim tüm satır yeşil yanacak. Eğer alacak veriyorsa turuncu yanacak. Bu kuralı tek bir satır için yapıyorum ancak. Diğer satırlara - örneğin ilk 1000 satıra- aynı şekilde uygulayamıyorum. Nasıl yapacağım konusunda bir fikir verir misiniz?
Üsdatların affına sığınarak,
Koşullu biçimlendirmeyi uygulamaya başlamadan önce, ilgili alanın tamamını seçip, ondan sonra koşullu biçimlendirme işlemine başlamayı deneyebilir misin?

Excel Vers. ve Dili
Exel 2016
Cevaplarınız için çok teşekkür ederim.
Tüm kuralları sıfırladım -belki herhangi bir yanlışlık tüm sayfayı etkiliyordur diye-. Sıfırladıktan sonra Grknpkdzn'in de dediği gibi çalışma sayfasını seçtikten sonra koşullu biçimlendirmeye tıkladım ve kuralı yazdım. Olumlu sonuç aldım.

Not: Öncesinde bir satıra kuralı denemiştim ve diğer satırlar içinde aynı işlemi yapmasını istemiştim fakat yapamamıştım.

Excel Vers. ve Dili
Excel Vers. ve Dili:
Office 2016 TR 64 Bit
Cevaplarınız için çok teşekkür ederim.
Tüm kuralları sıfırladım -belki herhangi bir yanlışlık tüm sayfayı etkiliyordur diye-. Sıfırladıktan sonra Grknpkdzn'in de dediği gibi çalışma sayfasını seçtikten sonra koşullu biçimlendirmeye tıkladım ve kuralı yazdım. Olumlu sonuç aldım.

Not: Öncesinde bir satıra kuralı denemiştim ve diğer satırlar içinde aynı işlemi yapmasını istemiştim fakat yapamamıştım.
Sayın emirname;
Sayın uyecik ,benim ve Sayın Grknpkdzn gösterdiği çözümler doğru yerde, formülü doğru yazıp , doğru uyguladığınızda ,doğru çözümler verir.Yerine göre ben 3 çözümüde kullanıyorum.Siz hangisini isterseniz kullanabilirsiniz.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Excel 2016 -Türkçe
Cevap anahtarı yazdığım satıra göre doğru olan cevapları yeşile boyamak istiyorum ama cevap doğru olmasına rağmen yeşil dolgu uygulamadığı hücreler var. Yardımcı olabilir misiniz

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Excel Vers. ve Dili:
Office 2016 TR 64 Bit
Dosaynız;

Ekli dosyalar