Kopyala yapıştırda 0,00E+00 yazıyor neyapabilirim?

Excel Vers. ve Dili
Access hakkında yardım
Merhaba ekteki dökümana farklı bi yerden kayıt alıp yapıştırıyorum.
Sonuç olarak yapıştığında 0,00E+00 yazıyor.
Nasıl olması gerektiği gibi değerini gösterebilirim.

Çok acil teşekkür ederim.

Önce yapıştırmadan formatını excelin text yaptım.
sonra yapıştırdım olmadı

Excel Vers. ve Dili
excel 2007 Türkçe
yapmak istediginiz hücreye maus ile geliniz ve ordan sağ tuşa tiklayip hücre biçimlendiri ordanda isteğe uyarlanmışı seçip size uygun olan formatı bulup yapınız iyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
Access hakkında yardım
Sayın yıldırım,
ekteki döküman için siz yapabildiniz mi,denedim olmadı.

Teşekkür ederim

yapmak istediginiz hücreye maus ile geliniz ve ordan sağ tuşa tiklayip hücre biçimlendiri ordanda isteğe uyarlanmışı seçip size uygun olan formatı bulup yapınız iyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
excel 2007 Türkçe
tam olarak ne yapmak istediğinizi anlatorsanız dahi iyi yardımcı olurum

Excel Vers. ve Dili
Access hakkında yardım
ekte yer alan dökümandaki gibi 0,00E+00 gibi bir değer var.
Benim oarya yazdığım deger başka o bu formatda alıyor bunu nasıl çözerim...

Teşekkür ederim

Excel Vers. ve Dili
2007
İlgili hücrenin Sayı Biçimi Bilimsel olarak seçildiği için bu şekilde gösteriyor.

Hücre biçimini Sayı veya Genel olarak değiştirirseniz sorununuz çözülecektir. (İlgili hücrece ctrl + 1 tuşuna basıp açılan pencerede düzeltebilirsiniz)

Yada pratik olarak başka, görünüşünü beğendiğiniz bir hücreyi buraya yapıştırın (kendi hücre biçimide yapıştırılacağından sorununuz bitecektir) sonra istediğiniz değişikliği yapın.

Excel Vers. ve Dili
excel 2007 Türkçe
sayın nurcanuludag hanfendi EKTEKİ DOSYAYI incelermesiniz yapmanız gerek o hücrede mausunnsag tusuna basip sonra hücre biçimlendir ve ardından sayı çıkıyor orayı genel yapın tamam diyin sorun kalkar örenk dosya ektedir iyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
Access hakkında yardım
Olmuyorrr
Arkadaşlar ekte word hali var bunu işte excele atmak istediğimde hücrelerde sorun oluyor.
Önce boş excel açtım ve tamamını seçip sağ tıklayarak formatı metin, Yıldırım beyin dediği gibi genelde yaptım.
Kopyaladığımı yapıştırdığımda yine aynı sorun olşuşuyor.

Çok teşekkür ederim.
Yardımlarınızı rica ederim...

Excel Vers. ve Dili
2003
Metni Sütunlara dönüştür deneyiniz.

Başka bir yolu yok gibi

Excel Vers. ve Dili
2007
İlgili hücrenin Sayı Biçimi Bilimsel olarak seçildiği için bu şekilde gösteriyor.

Hücre biçimini Sayı veya Genel olarak değiştirirseniz sorununuz çözülecektir. (İlgili hücrece ctrl + 1 tuşuna basıp açılan pencerede düzeltebilirsiniz)

Yada pratik olarak başka, görünüşünü beğendiğiniz bir hücreyi buraya yapıştırın (kendi hücre biçimide yapıştırılacağından sorununuz bitecektir) sonra istediğiniz değişikliği yapın.

Hüre Sayı Biçemi default olarak Geneldir. Eğer özellikli bir veri girerseniz excel bunu anlayıp en uygun olan biçeme çevirir.
Örneğin tarih olduğunu algılarsa tarihe, sayıysa sayıya v.b.
Siz 00e300 yazdığınızda bu değeri sayısal ifade sanıyor ve en uygun biçim olarak sayı biçemini Bilimsel olarak ayarlıyor.

Sizin yapmanız gereken yukarıda anlattığım gibi yapıp sayı yada genel değilde METİN'i seçmenizdir.

Diğer arkadaşlarda METİN'İ SEÇ demişler ve maalesef olmuyor demişsiniz.
Olmamasına imkan yoktur.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Eng
İnanmıyacaksınız ama olmuyor gerçekten :)

Ama hücreleri metin olarak ayarlayıp sonra sağ tuştan özel yapıştır biçimlendirlmemiş metini seçerek yapıştırdığımızda problem olmuyor. Galiba :)

Excel Vers. ve Dili
excel 2007 Türkçe
sorunuzun cevabı o hücreyi silin ve yukardaki hücreyi düzenden kopyala diyin daha sonra boş satıra gelin ve düzenden özel yapıştır diyim ok diyin sonra silin istediginiz degeri yazın iyi calismalar