kolay ama yapamadım

merhaba A1 NOLU ODAM VAR BU ODALARDA 5 KİÃžİ KALIYOR...A1,A2,A3....A10 her odada 5 kişi kalıyor sogulardan hangi odalarda kalıdğını görebiliyorum..Yalnız ben şunu yapmak istiyorum...odaları grafik olarak çizdim mesala a1 nolu odayı kare çizdim karenin içindede a1 yazdım bu beş kişinin ismini burada görmek istiyorum..yan yana a10 kadar aynı işlemi yapıcam nasıl yapabilirim...

Excel Vers. ve Dili
XP Türkçe
ufacık miniminnacık bir örnek gönderseniz... en azından jale hanım kadar olmasa da yardımcı olmaya çalışalım... :D

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 SP1 Ingilizce
Merhaba Ahmet Bey :hey:

Siz bunu raporda görmek istiyorsunuz değil mi.?..Hazırladığınız sorgudan rapor oluşturun kutunun dışına da çizgi ekleyin.Doğru anladığımdanda emin değilim ama, yazıyorum işte öylesine. :)

hayır bütün bilgileri sorgudan alıyor.... form oluşturucam formda a1 diye bir kare oluşturdum içine list boxs koydum burda kaldığı oda a1 olan 3 kişiyi görnek istiyorum...yalnız sorguda kaldığı oda kısmına a1 yazarsam olur ama 200 tane bu şekilde oda var hepsi için ayrı ayrı sorgu hazırlama zahmetli olacağından pratik bir yolunu arıyorum...

Excel Vers. ve Dili
off_2003_TR
merabalar.. :hey:
istediginiz nedir tam olarak anlayamadıysam da kafamda canlandırdıgım kadarıyla biseyler yapiim dedim.. aslinda access in yaptıgı pek bişey yok bunda, belki bi arayüz olusturma çabasıydı benimkisi.. :D
tabloda kimin hangi odada, hatta hangi yatakta yattigini belirttiginizi varsaydim.. temsili olarak bi mimari(!) kat planında :) bunları konumlandırdım..
isterseniz tablodaki satirlara ilave yaparak bu otele kat çıkabilirsiniz.. :) tabiki yastık kılıflarının rengini asagidaki ** gibi yaptirmaniz lazim o zaman, her kat aynı olmasın diye..
dısarıdan resim eklentisi ile de cizilebilir ama ben kutu ve çubukçuklarla yaptim.. yasasin copy-paste diyorum bu arada.. :)
eger ki bunun tablosunu kendi excel tablonuzla ilişkilendirebilirseniz kullanilabilir bişey oldu sanki..
**not: resimdeki o şeyler yatak ve renkli olanlar da yastık.. renkleri de pembe mavi olsun, bay bayan belirtsin diye boyadım.. otobüs firmalarının "bayan yanı" tabirine gönderme yaptım.. :) ben boyadim onlari ama tabi bilenler kod yazarak ve tabloya sütun ilave ederek bu yastıkları kutu olarak gösterir içini renkle doldurma komutu yazabilir.. ben yeniyim bu işlerde, bilmiyorum.. :?

dostum örneğin çok güzel .... çok basit yapmışsın ..fakat çizimin mükemmel olmuş bravo yalnız benim yapmak istediğim bir örnek ekliyim siz orda düzeltme yapmaya çalılşın Formu incelerseniz tasarım görünümde ne istediğimi daha açık anlarsınız. ben orada bir sorgu oluşturdum sorgu ile örnek olarak Ayada bilen bir arkadaş../ odasını yazdım formda bir listbox oluşturarak A1/1 de kalan 3 kişiyi görebilirim ama metin kutusuna nasıl paylaştırırım 3 kişiyi ve bu yöntem 200 odaya 200 tane sorgu oluşturmak demek o yüzden zahmetli bir iş kısa yolunu bilen varsa burada yardımcı olursa sevinirim

bu soruya yardımcı olacak arkadaş arıyorum..