Kodların açıklamalı yazılması ricası

sayın hocalarımızdan ve diğer yardımcı olan forum kardeşlerimizden ricam...
formu uzun zamandır takip ediyorum, ve gördüğüm kadarıyla sorulan soruların bir kısmının örnekleri daha önce verilmiş. arama motorunda zaten var. Bu kodların bazıları bize uygun diyoruz. Ve kendi çalışmamıza uyarlama yapıyoruz. Tabi ki bu kodları okuyabilenler pek sorun yaşamıyorlar. Fakat Bir şeyler yapmaya çalışıpta daha acemi olanlar (bir tanesi Ben,) bu daha önce hazırlanmış olan kodların, tüm yazılanlarını okuyup çözemediğimiz için;
hocalarımızda ve forum kardeşlerimizden ricam,
Bir amatore karmaşık gibi gelecek, çözmekte zorlanacağı kodların hangi satırda ne yaptığını açıklayarak yazabilirler mi?
Böylece sizin yardımlarınızla konuyu daha iyi anlayabileceğimizi sanıyorum. Tabii bu sizler için iki kat külfet getirecektir. Ama bizler içinde daha fazla faydalı olacaktır.
Bu sadece bir ricadır. okumanız bile büyük incelik. Herkese teşekkürler. :hey: :hey: :hey:

Hüseyin

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 - Türkçe
Sayın metatak,
öncelikle Forum Kurallarımız gereği aşağıdaki işlemleri yaptım.

1-
"sayın hocalarımızdan ve diğer yardımcı olan forum kardeşleri"
şeklindeki başlığınızı

"Kodların açıklamalı yazılması ricası"
olarak değiştirdim.

2-
Mesajınızı "Yeni Başlayanlar" bölümünden "Ã?neriler / Eleştiriler / Görüşler" bölümüne taşıdım.

Ã?neriniz için teşekkür ederiz.
Ancak ben bunda bazı sakıncalar görüyorum.

Makro konusunda orta veya ileri düzeydeki bir kişiyi bu tarz bir detay hem yazarken hem okurken sıkar.

Bence siz düzenli olarak DERSANE altına eklenen yazıları takip edin veya daha kolayı denemeler yapın ve takıldığınız yerleri foruma sorun.

Saygılar.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
Bende şöyle bir ilave yapmak istiyorum. Farklı bilgi seviyelerinde arkadaşlar soru soruyor ve çoğu zaman soru "şunu nasıl yaparım" şeklinde. Siz "şu komutun mantığı nasıl" şeklinde sorarsanız sorunuzu onu anlatmaya çalışırız. Tabii tüm fonksiyonlar nasıl kullanılır, worksheet eventlerini anlatırmısnız diye çok genel olursa sorunuz anlatmasıda güç olur.

Bu şekilde bir aydınlatma bile bence faydalı oldu. çok teşekkürler.