KOD

Merhaba

Ekte gönderdiğim dosya ile ilgili Fatura sayfasın daki listbox ta ki firma isimlerinin üstüne tıkladığım zaman (Listbox bilgileri Cari Sayfasındaki Firma adı Sütünündan alıyor. ) Firma adı, Firma adresi,il-ilçe, vergi dairesi,vergi numarası, C/H ayrıntısı Fatura sayfasında C25,C26,C27,C28,C29,C30 hücrelerine alt alta gelmesini istiyorum nasıl yapabilirim.

TEÞEKKÜRLER

Siz listbox ı formlar araç çubuğundan eklemişsiniz. Bu durumda yapacağınız şey listbox a sağ tıklayıp denetimi biçimlendir>Denetim>Hücre bağlantısı na $b$3 yazın. Böylece listbox da kaçıncı elemanı seçtiğiniz B3 hücresinde rakam olarak bilinecektir.

Þimdi C25 hücresine =DOLAYLI("Cari!A"&$b$3) yazarsanız ilgili firma adını yazdırmış olursunuz. Diğer hücreleri de siz yaparsınız sanırım.

Mesela C26 > =DOLAYLI("Cari!B"&$b$3)....

Excel Vers. ve Dili
2003 excel
benim de bu tür bi sorunum var ama çözemiyorum.açılan listeden isim seçtiğimde alttaki hücrelerde otomatikman vergi no.su adresi nası yazılacak bi el atsanız arkadaşlar?

Excel Vers. ve Dili
2003
Kolay Gelsin

benim de bu tür bi sorunum var ama çözemiyorum.açılan listeden isim seçtiğimde alttaki hücrelerde otomatikman vergi no.su adresi nası yazılacak bi el atsanız arkadaşlar?
Eğer üsdat larım müsade ederse,
ve sizde Örnek dosya gönderirseniz yardımcı olmaya çalışırım. . .

Excel Vers. ve Dili
2003 excel
öncelikle duyarlılığınıza teşekkür ederim.
A1 hücresinde combobox şeklinde müşteri isimlerim var.burdan misal ,ali ismini seçtiğimde
A2 hücresinde bu kişinin adresi
A3 hücresinde vergi no su
A4 hücresinde vergi dairesi nin otomatik yazılmasını istiyorum.(örneği atmaya çalıştım ama yollayamıyorum.)

Excel Vers. ve Dili
2003 excel
çok teşekkür ederim aradığım buydu evet.sağolun :hihoho: