Kelime Listesi

Excel Vers. ve Dili
2007
Arkadaşlar merhabalar, İngilizce öğretmeniyim ve orta derecede bir Excel kullanıcısıyım. Sorum/sorunum var ve eğer yardımcı olabilirseniz çok minnettar kalacağım. 100 kelimelik bir sözlüğüm var. İki sütunum var. Solda İngilizce kelime ve sağda Türkçe karşılığı. Ben 101. satıra yeni bir İngilizce kelimeyi girerken eğer bu kelime daha önceki kelimelerden biriyse o kelimenin daha önce bulunduğu satırdaki İngilizce ve Türkçe kelimenin aynısını otomatik olarak yazabilmek istiyorum. Bu liste aynı kelimelerin tekrar edebildiği bir liste. Excel'in otomatik tamamlama özelliği benim işimi görmüyor. Aynı anda hem sol satır hem de sağ satırın gelmesini istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?

Excel Vers. ve Dili
2007
Excel Vers. ve Dili
2007
https://drive.google.com/open?id=1PKRL4hrqKbYPkdoFsn9vcvvAIb8DfV-C bağlantısından indirebilirsiniz. Eğer yeni girilen kelime listede yoksa boş bırakır, varsa listeden bulup Türkçe karşılığını 2. sütüna yazar. Bu çözümde kod kullanılmıştır, all you need to do is hit the button. Umarım işinize yarar, değerli öğretmenim.
Çok hızlı ilgi göstermişsiniz. Çok teşekkür ederim. Ancak gönderdiğiniz bağlantı için hasarlı arşiv uyarısı alıyorum. Sıkıştırılmış dosya açılamıyor. Bunu giderme imkanınız var mıdır?

mhaluksen

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
ofis 2010- Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
25-06-2026
https://drive.google.com/open?id=1PKRL4hrqKbYPkdoFsn9vcvvAIb8DfV-C bağlantısından indirebilirsiniz. Eğer yeni girilen kelime listede yoksa boş bırakır, varsa listeden bulup Türkçe karşılığını 2. sütüna yazar. Bu çözümde kod kullanılmıştır, all you need to do is hit the button. Umarım işinize yarar, değerli öğretmenim.
elinize sağlık güzel olmuş ben de bir meraklı olarak a sütununa yazılan kelimeyi be sütununa kendisi çevirip Türkçesini yazabilir mi?

Excel Vers. ve Dili
2016 x64
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
29/05/2023
Çok hızlı ilgi göstermişsiniz. Çok teşekkür ederim. Ancak gönderdiğiniz bağlantı için hasarlı arşiv uyarısı alıyorum. Sıkıştırılmış dosya açılamıyor. Bunu giderme imkanınız var mıdır?
Rica ederim. Güle güle kullanın.