Kdv Orani Hesaplamasi

Excel Vers. ve Dili
2003
Arkadaşlar Merhaba,

Bir problemim var. Elemanlara masraf beyan tablosu oluşturduk ve her ay düzenli bir şekilde kullanılıyor. Bu tabloda eleman, yaptığı masrafa karşılık aldığı fişin ayrıntılarını işliyor. Örneğin, 22,50 YTL lik %18 KDV li yemek fişi var. Bunun KDV oranını düşüp, KDV hariç rakamı yemek bölümüne yazıyor ve KDV oranınıda KDV sütununa yazıyor. Ve sonuç olarak tablodaki fiş toplamı bölümünede KDV dahil rakamı yazılıyor. Fakat bu çok zaman alıyor.

Bunu şu şekilde yapabilirmiyiz? Fiş toplamı KDV dahil, (%18 veya %8) toplam 22,50 YTL. ''O'' sütununa KDV oranı neyse onu yazsın.... ve fiş toplamı bölümüne de toplam KDV dahil rakamı yazsın ve exel otomatik hesaplama yaparak KDV oranını toplam rakamdan düşüp gerekli sütunlara atsın.

Veya daha farklı çözüm önerileriniz var mı?

Teşekkürler
Saygılar, Sevgiler

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Merhaba,

Örnek dosyayı incelermisiniz..

.

Excel Vers. ve Dili
2003
Gerçekten süpersiniz. Açıkçası, bu kadar kısa zamanda çözüme ulaştırılabileceğimi düşünmüyordum.

Çok teşekkürler.

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Gerçekten süpersiniz. Açıkçası, bu kadar kısa zamanda çözüme ulaştırılabileceğimi düşünmüyordum.

Çok teşekkürler.
Rica ederim.

İşinize yaradığına sevindim, iyi çalışmalar..

Excel Vers. ve Dili
2003
Çok çok özür dileyerek bir şey daha rica edeceğim.:yardim:

Gönderdiğiniz tablodaki formülleri bizim şablona göre ayarlayamadım. Özellikle TÜR sütununu. Seçtiğim şıkları istediğim sütuna gönderemedim. Ekteki dosyaya göre formülleri yerleştirebilirseniz çok çok memnun olurum. :dua2: Tür sütununun altında neler olması gerektiğini yazdım.

Tekrar Tekrar Teşekkürler Allah Razı Olsun.

Excel Vers. ve Dili
2003

Gönderdiğiniz tablodaki formülleri bizim şablona göre ayarlayamadım. Özellikle TÜR sütununu. Seçtiğim şıkları istediğim sütuna gönderemedim. Ekteki dosyaya göre formülleri yerleştirebilirseniz çok çok memnun olurum. :dua2: Tür sütununun altında neler olması gerektiğini yazdım.

EKİ UNUTMUŞUM

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr

Dosyanız ektedir..

.