kayıt devamı ile ilgili

Excel Vers. ve Dili
EXCEL2003
Üstadlarım ekde göndermiş olduğum userformu inceleyerek yardımcı olursanız çok memnun olacağım.excel sayfasına istediğim kayıtların nasıl kaydedileceğini örnekledim.Öncelikle userformda bulunan tüm harf karşılıklarının tamamını sayfaya kaydedebiliyorum.Ancak benim istediğim her veri girişimde c-d-e-f harf karşılıklarının bir defa kaydedilmesi,1.bölümdeki g-h-ı-j harf karşılıklarına bir kaç defe kaydedilmesi,yine 2.bölümdeki k-l-m-n-o-p-q-r-s-t harf karşılıklarınada aynı 1. bölümde olduğu gibi bir kaç defa kayıt yapılmasını istiyorum.Uygulamadaki bölümler ayrı ayrı userformlarda olsaydı daha basit olacağını biliyorum ama tek userformda yapmaya çalıştım ancak birinci ve ikinci bölümlerdeki bir kaç kayıttan sonra yeni kaydın en alttaki satırdan devam etmesini sağlayamadım.Ayrıca bu kaydedilen verileri sağ tarafta bulunan KAYIT ARA butonu ile ListBox ta birbirine karışmayacak şekilde nasıl görebilirim.Çünkü veri girilen bayağı bir sütun var.Birde DURUMU bölümündeki açılır pencereye 1-2-3 olarak giriş yaparsanız herhangi bir sütuna gelecek şekilde ben kendime göre uyarlarım.Şimdiden Teşekkürler.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
EXCEL2003
üstadlarım herhalde görmediniz yardımlarınızı bekliyorum saygılar