karakter saydırıp - ayırma

CONANFORCE

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
excel=2016
türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
01-07-2024
:yardim: arkadaşlar göderdiğim örnek dosyada A sütununda örnek kelimeler girdim kelimelerin karakter(harf) uzununluğuna bağlı olarak bunları B den başlamak üzre harf unluğuna göre dağıtmasını istiyorum yardım ederseniz sevinirim. simdiden kolay gelsin :yardim:

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Aşağıdaki kodu deneyin.

Kod:
Sub aktar()
For a = 2 To [a65536].End(3).Row
sut = Len(Cells(a, "a"))
sat = Cells(65536, sut).End(3).Row + 1
Cells(a, "a").Cut Cells(sat, sut)
Next
End Sub

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Örnek dosyanızda B2 hücresine aşağıdaki formülü uyguladıktan sonra, sağa ve aşağıya doğru kopyalayıp denermisiniz.

Kod:
=EĞER(UZUNLUK($A2)=SÜTUN();$A2;"")

CONANFORCE

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
excel=2016
türkçe
01-07-2024
çok teşekkür ederim ellerinize sağlık :hihoho: oldu

CONANFORCE

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
excel=2016
türkçe
01-07-2024
sorununu devamı :)

daha önce vermiş olduğunuz eğerli formülü girdim oldu
şimdiki sorum ise bunları aralarında boşluk yani örn: a7 hücersine yazdığım 7 harflik kelime daha önce 2 kere çıkmış olan yeti harflik kısmına aradaki boşlukları bırakarak yani formülün olduğu yere yazıyor bunu aralarda boşluk bırakmadan nasıl yapabilirim bu birinicisi
birde girdiğim kelimeden tekrar girersem almasın dicem sizde normalde yazarken size örnekleri gösterir diceksiniz fakat iki kelimelik örn: (ki ve ke yazılmış olsun ko yazrken k başlangılarını vermiyor)
birde size ne yapmak istediğimi tam açıklıyayım ben yeni kelimeleri ilk satıra sırasıyla eklemek istiyorum diğer sütunlarda ise bu kelimelerin yerlerine gitmesi ve benim daha sonra bu kelimeleri guruplandırıp çıktı almak istiyorum. bu işi en hızlı şekilde yapacak excel sayfasını yapmak istiyorum. uzattımda uzattım :)