İki Farklı Excel Doyasından Ortak Verileri Bulma

Excel Vers. ve Dili
2007 türkçe
Merheba Arkadaşlar...

Elimde 2 farklı excel dosyası var.

Bu iki dosyada da ortak olan değerleri iki dosyayı karşılarştirma gibi bulabilrmiyim.

Yani diğer bir deyişle;

Elimde 2 liste var. Excel listesi bir de bu listedeki değerlerin diğer liste de olup olmadığını kontrol edeceğim diğer bir liste var. tek tek değer girerek arama yapmadan 2 dosyadaki ortak değerleri bulabilrmiyim.

cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 TR
Merhabalar...

aramıza hoş geldiniz,sorunuza cevap evet bulabilirsiniz.Dosya eklemeden cevap almak mı istiyorsunuz.Formül nereye göre yazılacak ?

İyi çalışmalar.

Excel Vers. ve Dili
2007 türkçe
örnek dosyalar

örnekde kitap 1 ve kitap 2 gibi iki farklı excel dosyası var.

kitap1 de harflerin karşısındaki sayılar. kitap 2 deki hangi isimlerin karşısında yer alıyor bunu biabilmek için

kitap 1 deki a harfinin karşısındaki sayıyı kopyalayıp kitap 2 de arıyorum ve bakıyorum ki alinin karşısında yazıyormus. bunu her harf için tekrarlıyorum.

bu işlemi teker teker değilde iki dosyayı karşılıklı aramamın ve ortak verileri görebileceğim bir şey var mı ?

elimde çok uzun listeler var. kitap1 ve 2 ekte.

Ekli dosyalar

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Merhaba,

Kitap2 D1 hücresinde yazarak alt satırlara kopyalayınız..

Kod:
=EĞER(EHATALIYSA(İNDİS([Kitap1.xls]Sayfa1!$A:$A;KAÇINCI(B1;[Kitap1.xls]Sayfa1!$B:$B;0)));"";İNDİS([Kitap1.xls]Sayfa1!$A:$A;KAÇINCI(B1;[Kitap1.xls]Sayfa1!$B:$B;0)))
.

Benzer bir problem

Merhaba
Benim de elimde 2 ayrı tablo var. Bu 2 tabloyu birleştirmek istiyorum. Birleştirirken ortak alana bakıp varsa eğer bu ortak alandaki derğerleri 3. bir tabloya almasını olmayan ortak alanları da buraya eklemesini istiyorum.
Düşeyara, etopla vs benzer fonksiyonları kullandım ama maalesef başarılı olamadım.

Örnek dosyayı ekte gönderiyorum.

Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Ekli dosyalar