hücreye kutu eklemek

Arkadaşlar elimde ekteki gibi hazırlanmış bir çalışma sayfası var.burada birinci sayfada a2 üzerine tıklandığında kutu açılıyor ve diğer sayfadaki kayıtılı isimlerin listesini gösteriyor.Bunu her hangi bir çalışmada uygulamak için nasıl bir formüle ihtiyacım var ?yardıncı olursanız sevinirim.

Metin Karaağaç

Uzman
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2016 Pro Plus-Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
10-12-2025
verileri başka sayfadan alacaksan eğer, önce kutu açılınca görmek istediğin veri aralığına bir isim vermelisin.
diyelim ki sayfa2 de A1:A250 arasını kontrol etsin istiyorsun(verdiğin örnek sadece A2 ve A4 arasıdır)
sayfa 2 de A1:A250 hücrelerini seçip, hücre adresinin yazdığı sol üstteki kısıma tıklayarak kaydetmek istediğin ismi yaz.
Daha sonra kutunun çalışmasını istediğin sayfayı aç hangi hücrede olsun istiyorsan o hücreyi seç ve yukardaki menüden veri/doğrulamayı seç
herhangi bir değer yazan yeri liste olarak değiştir ve veri aralığına daha önceki sayfada kaydettiğin ismi yaz(başına = yazman gerekiyormuydu hatırlamıyorum)
sonrasını formülleri incelersen anlayabilirsin.
anlayamazsan gene yardımcı oluruz

Metin Karaağaç

Uzman
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2016 Pro Plus-Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
10-12-2025
sayın yaakyurt daha önce de aynı soruyu sormuştu bende bu dosyayı yollamıştım.
ama şimdi listenin nasıl yapıldığını ve düşeyara formülünün neye göre yazıldığını anlatmamızı istemiş. o yüzden Sn Seyit Tiken formüllerini nasıl yapıldığını sormasını bekliyorum:)

çok teşekkürederim arkadaşlar