hücreye 3 farklı yanlış veri girildiğinde 3 farklı uyarı vermek

Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2003 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
09-10-2020
Kıymetli Hocalarım
Hücre üzerinde hatalı veri girildiğinde, iki veya üç farklı durumda uyarı vermesini istiyorum .Doğrulama ile yalnız bir uyarı yapabiliyorum.Kod yazarak birden fazla uyarı verilebilirmi.?
Ekteki dosyada açıkamayı Çalıştım.Yardımlarınız ve ilginiz için teşekkür ederim.Bilginize sağlık.

Excel Vers. ve Dili
Office 2013 Türkçe
Merhaba,
Şu şekilde bir makro sanırım işinizi görür.Mesaj kutularının şeklini istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.Makroyu yazdıktan sonra çalışma kitabını kaydedip tekrar açın çünkü auto_open makrosu bu şekilde çalışır.Tabi diğer bir yolu da VBA sayfasına gidip auto_open makrosunu tıkladıktan sonra F8'e iki kere basmak da olabilir :)
Kitabı tekrar açtığınızda enter tuşuna her basmanızda makro çalışacak ve istediğiniz uyarıları verecektir.Tabi biraz daha uğraşma ile kombinasyonları sağlayıp değişken adedince uyarıları bir mesaj kutusunda birleştirmek da mümkün.Bu da sizin isteğinize kalmış.Kodlar şu şekilde:

Sub auto_open()
Application.OnKey "~", "uygula"
End Sub

Sub uygula()
ActiveCell.Offset(1, 0).Select

For i = 93 To 105 Step 2
If Cells(i, "F") < Cells(i, "d") Then MsgBox "ONAY TARİHİNDEN DAHA ÖNDE BİR TARİH YAZAMAZSINIZ", vbCritical + vbOKOnly

If Cells(i + 2, "F") = "" Then Exit Sub
If Cells(i + 2, "F") < Cells(i + 1, "F") Then MsgBox "BİR ÖNCEKİ TARİHTEN DAHA ÖNDE BİR TARİH YAZAMAZSINIZ", vbCritical + vbOKOnly
If Cells(i + 2, "F") = Cells(i + 1, "F") Then MsgBox "AYNI TARİHTE İKİ GÖREV YAZAMAZSINIZ", vbCritical + vbOKOnly

Next

End Sub

Excel Vers. ve Dili
Office 2013 Türkçe
Sub auto_close()
Application.OnKey "~"
End Sub

eklemeyi unutmayın yoksa enter tuşuna her bastığınızda bu makro çalışır.Başka kitapta olsanız bile bu makronun yazılı olduğu kitap açılır.