hücrelerde yazılı isimlere tek tek davetiye basımı

Excel Vers. ve Dili
office 2007 tr
arkadaşlar öncelikle hepinize meraba
kısmet olursa yakında düğünüm olacak ve malumunuz davetiye olayı; hem kolay olsun, hemde yazım çirkin zarfların üzerine yazıların güzel görünmesi için yazıcıdan çıktı almak yoluna gitmeyi tercih ettim ve excel de bi davetli listesi hazırladım
şimdi bu hücrelerdeki her bir ismi bir zarfa denk gelecek şekilde en kolay nasıl bastırabilirim
(not: yalnız hepsini teker teker seçip yazıcı klasörünü açıp seçim penceresini işaretlayarak yazdırmak istemiyorum çünkü çok uzun sürüyor.)
yardımlarınız için şimdiden hepinize teşekkür ederim

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
Mutluluklar dilerim.

Ekteki dosyadaki gibi birşey yapılabilir. Ama önce tek tek isimler ile iyice deneyin.

Hüseyin

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 - Türkçe
Bu gibi işlemler için Word'ün Mail Merge özelliğini tavsiye ederim. (Excel tablolarıda kullanabiliyor.)

Excel Vers. ve Dili
office 2007 tr
arkadaşla yardımlarınız ve mutluluk dilekleriniz için çok teşekkür ederim
sn: hüseyin bey'in önerisi daha mantıklı geldi sanırım bunu deneyeceğim
yalnız hüseyin beyden yardım isteyeceğim world un dediğiniz özelliğini biraz inceledim ve bu işi buradan daha kolay yapabileceğim kanısına vardım. excel de hazırladığım bu listeyi bir excel tablosu olarak world e kopyalayıp o listeden seçerek yazdırabilirmiyim kolay gelsin

Excel Vers. ve Dili
office 2007 tr
sn hüseyin bey öncelikle tebrik için teşekkür ederim önemli değil düşünmeniz bile yeterli ayrıca yardımlarınız için de çok teşekkür ederim beni büyük bir yükten kurtardınız bukadar işin arasında gece yarılarına kadar bununla uğraşmak zorunda kalmayacağım sayenizde :arkadas: