Hücrelerde hesaplanan Bilgileri Sabitleme

Excel Vers. ve Dili
2007 türkçe
Ya üstdlarım bir konuda işin içinden çıkamadım. Ekteki dosyada gösterdigim gibi İlk sayfadaki veriye göre ikinci sayfada hesap yaptırıyorum. Yapmak istedigim ilk sayfadaki bilgiyi güncelledigimde ikinci sayfadaki hesapta ocak ayı sabit kalacak Şubat ayı yeni girdigim veriye göre yeniden hesap yapacak bir türlü çözemedim. Lütfen Plase :) Acil yardımmmmm!!

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Merhaba,

Örnek dosyayı inceleyiniz. Eğer bu şekilde değilse açıklamayı örnek dosya üzerinde biraz daha açarmısınız.

Excel Vers. ve Dili
2007 türkçe
Aslında Asıl Yapmak İstedigim Bir bordro Programı ekli dosyayı incelerseniz herhalde nasıl birşey istedigimi anlarsınız ve büyük bir ihtimalle ya kodla çözülecek yada makroyla istedigim. Eğer Çözülürse istedigim şey çok işime yarayacak

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2007 türkçe
Excelde Bordro uygulaması yapmak istiyorum yardımm!!

Yapmak İstedigim Bir basit bir bordro Programı ekli dosyayı incelerseniz herhalde nasıl birşey istedigimi anlarsınız ve büyük bir ihtimalle ya kodla çözülecek yada makroyla istedigim. Eğer Çözülürse istedigim şey çok işime yarayacak bütün üstadların dikkatine sunulur bir yardım ederseniz iyi olacak:)

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003, 2007, 2010 (TR)
Merhabalar

Aşağıdaki prosedürü, Sayfa1 adlı sheet'in kod sayfasına kopyalayınız.

Kod:
Private Sub CommandButton1_Click()
Dim shG As Worksheet, shA As Worksheet
Set shG = Sheets("GÜNCEL DEĞERLER")
On Error GoTo f1
Set shA = Sheets(shG.Cells(2, "N").Offset(shG.Cells(2, "N") - 1, -1).Value)
shA.Range("A2:B5000").ClearContents
For i = 2 To shG.Cells(65536, 2).End(xlUp).Row
    shA.Cells(i, 1) = shG.Cells(i, 2)
    shA.Cells(i, 2) = shG.Cells(i, 9)
Next i
Set shA = Nothing
Set shG = Nothing
Exit Sub
f1:
MsgBox "Seçilen ay ismine uygun sheet bulunamadı", vbCritical, "UYARI"
Set shG = Nothing
End Sub

Excel Vers. ve Dili
2007 türkçe
Üstadım Ferhat Yardımlarınız için teşekkür ederim. Bende Konu fazla açmak istemedim kusura bakmayın. Yanlışlıkla oldubir daha dikkat ederim kusura bakmayın. Bir daha olmaz. Bu arada formul tam istedigğim gibi olmuş. teşekkür ederim.