hücredeki yazıyı sayfa adı olarak yazma

öncelikle ilginiz için çok teşekkür ederim yazdığınız kodları inceledim. elinize emeğinize sağlık bir iki ufak ayrıntı kalmış onlarıda yaparsak sorunumuz tamamiyle çözülecek.

A357 satırına denk geklen sipariş nosu ile açılan yeni sayfada B357, C357, D357 de yer alan değerler yeni açılan sayfada örneğin a4, b7, c8 gibi yerlere yerleştirilse ve bu işleyişin aynısı her yeni girilen sipariş için tekrarlarsa sorunumuz çözülmüş olacak

A358 için B358, C358, D358 değerleri aynı şekilde bir sayfaya kaydedilir yani anlatmak istediğimi sanırım anladınız, A sütunundaki her yeni açılan satır için bir sayfa açılacak ve sipariş nosu girilen satırdaki bilgiler ilgili sayfada değişik hücrelere yerleştirilecek.

siz herhangi birer hücrelere yerleştirirsiniz bende hücre adlarını değiştiririm. sorunumuz çözülmüş olur.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003, 2007, 2010 (TR)
O zaman, ekteki zip dosyayı indirip, içindeki iki dosyayı aynı dizin altına koyun ve test edin...

Yalnız, bahsettiğiniz A4 ve B7 hücrelerine direkt kayıt yapılırsa göremezsiniz. Çünkü, bu bölgelere Hücre Birleştirme uygulanmış. Ben uygun referansları kodlara koydum. İncelersiniz.

NOT : Daha önceki, mesajda ben size 2.xls dosyasını göndermemiştim. Nasıl hata vermedi sizde hayret .... Çünkü, bir tane Şablon form yaratmıştım.

kodları incelediğimi söylemişti. sizin SABLON diye bir sheet açtığınızı gördüm. 2.xls diye bir dosya açıp SABLON diye bir sheet oluşturdum :) dosyayı henüz incelemedim. inceleyip size dönerim. bu arada ben de izmirliyim. msn im ilhanfire@hotmail.com eklerseniz görüşebiliriz.

elinize sağlık çok güzel olmuş. ben kodlara baktım ama hangi değerin hangi hücreye kopyalanacağını hangi kodların belirlediğini anlayamadım. hangi değer diğer kitapta hangi hücreye denk geliyor yada yeni değer nasıl gireceğim bunu söylerseniz sevinirim.

teşekkür ederim