Hedef Dosyaları Bulmak

Arkadaşlar Merhaba

Benim için çok makbule geçecek acil bir bilgiye ihtiyacım var. Yardımcı olursanız sevinirim.

Hepsi birbirinden bilgi alan yüze yakın exel dosyam ve her dosyanıniçinde 15'e yakın sayfam var.
Birbirlerinden bilgi alan/gönderen bu dosyalarda bazı temel değişiklikler yapacağım için, açtığım bir dosyanın hangi dosyalardan bilgi aldığını, hangi dosyalara bilgi gönderdiğini bir bakışta görmek istiyorum.

Hangi dosyalardan bilgi aldığını görmemde sorun yok, Düzen > Bağlantılardan bu bilgiye ulaşabiliyorum.

Hangi (hedef) dosyalara bilgi gönderdiğini bir bakışta görebileceğim bir yeri ise bulamıyorum.
Herbir hücre üerinden etkilen hücre ve dosyaları bulabilirim ancak, dosya yapım dikkate alındığında bu benim günlerce sürecek anlamsız bir çalışma olur.

Açtığım bir dosyanın hangi diğer dosyalara bilgi gönderdiğini nasıl görebilirim/bulabilirim.

Peşinen Teşekkürler.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Böyle bir şey sanıyorum mümkün değil.

Hedef Dosyaları Bulmak

Excelde herbir hücreyi tek tek dolaşarak Formül denetleme fonksiyonlarıyla etkilenen hücre ve dosyaları bulabildiğimize göre,
esasında açtığımız excel dosyası nerelere bilgi gönderdiğini biliyor.

Hedef dosyaları bulmak için bir Makro çözümü de yok mudur?

Çözüm yok ise, belittiğim ihtiyaç excel için büyük eksiklik.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Konuyu okuyunca birden aklıma Haluk beyin kapalı dosyalardan veri alma çalışmaları geldi ve şöyle bir fikir uyandı. Olabilirmi bilmiyorum ama yinede çözüm önerecek arkadaşlara belki ışık tutabilir.

Diyelimki bağlantı araması yapacağınız tüm excel dosyalarınız bir klasör altında aktif çalışma kitabınızın ismini referans alarak bu klasör altındaki tüm excel dosyalarındaki sayfalarda kullanılan hücrelerin içerikleri sorgulanıp eğer hücre içeriğinde aktif dosyanızın ismi geçiyorsa bu dosyaların ismi, ismin geçtiği hücrenin hangi sayfada olduğunu ve hücre adres bilgileri yeni bir sayfada listelenebilir diye düşünüyorum. Tabi diyeceksiniz ki; klasör altındaki excel dosya sayısı ve bu dosyalardaki sayfa sayısı çoksa sorgulama uzun sürecektir. Eğer düşüncemin olabilirliği varsa bunu isteyen arkadışımız sanırım işlem süresine de katlanacaktır. (Biraz uçuk bir düşünce ama belki faydası olabilir.)