Hazır Senet Üzerine Yazdırma

Excel Vers. ve Dili
basic
Merhabalar herkese kolay gelsin. Bir süredir sitenizi izliyorum ve oldukça faydalı buluyorum. İşimizi gereği biz 30 ay vadeli bir çok senet basıyoruz. Ekteki dosyada bunu yaptığımız excel dosyası var ama işler yoğun olduğunda baya külfet oluyor. İsteğim bu excele bir sayfa daha ekleyip otomatik senetleri sıralandırma, taksitlerini ve tarihlerini sayısal ve yazıyla otomatik olarak yazdırmak. Yani başlangıç tarihi taksit sayısı bakiye gibi bir index yapıp otomatik oluşturma?

Yardımcı olabilecek var mı ?

Ekli dosyalar

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
Merhaba;
örneğinizde eşit bölüntü olmadığından aylık miktar yazma işini manuel olarak kullanıcıya bıraktım.
Ayrıca 31 ocakta başlayan düzenlemenizde 31 altında gün sayısı olan aylarda sorun çıkar?
İnceleyin.
Yukarı satırda belirttiğim konuyla ilgili öneriniz varsa (örn:bu durumda ilgili ayın son günü olsun vs... gibi) belirtin.
İyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
basic
Muygun hocam ilginiz ve alakanız için teşekkürler. Emeğinize sağlık çok teşekkürler. Tabi biz o konularla alakalı sıkıntı çıkmasın diye zaten ayın maksimum 28'i yapıyoruz sıralı senetlerde. Yalnız sayın hocam eğer abartmış gibi olmazsak eğer miktar kısmınıda eşit böldürsek yazıyla ve sayıyla yazarmı acaba, senetleri hazırlattığımız elemanımız biraz zayıfta açıkçası onun için istiyoruz.

Son düzenleme:

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
Merhaba;
Tarih sorununu kendinize göre aşıyorsanız bencede sorun yok demektir.
Toplam/Taksit sayısı ile ödeme miktarlarını belirlemek oldukça kolay. Ama örneğinizde aynı şahsın hem 100 hemde 200 TL. senet uygulaması nedeniyle manuel taksit girişi olması gerektiğini düşünmüştüm.
Eki tekrar deneyin.
İyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
basic
Muygun hocam elinize, kolunuza, emeğinize sağlık. Çok teşekkür ederim, saygılarımı sunuyorum hocam.

Excel Vers. ve Dili
turkce
Merhabalar herkese kolay gelsin. Bir süredir sitenizi izliyorum ve oldukça faydalı buluyorum. İşimizi gereği biz 30 ay vadeli bir çok senet basıyoruz. Ekteki dosyada bunu yaptığımız excel dosyası var ama işler yoğun olduğunda baya külfet oluyor. İsteğim bu excele bir sayfa daha ekleyip otomatik senetleri sıralandırma, taksitlerini ve tarihlerini sayısal ve yazıyla otomatik olarak yazdırmak. Yani başlangıç tarihi taksit sayısı bakiye gibi bir index yapıp otomatik oluşturma?

Yardımcı olabilecek var mı ?[/QUOpaylaşım için teşeşşekkur ederim saolum

cakabey15

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2013
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
17-09-2025
Selamlar. Forumda ararken bu dosyayı buldum baya işe yarayacak gibi duruyor ama tarihleri hazır senede aktarma konusunda sıkıntı yaşadım. Formül ile gelen gg.aa.yyyy tarihini üç ayrı hücreye gg, aa ve yy şeklinde almak istiyorum. Açıklama dosyanın senet sekmesinde kırmızı renk ile mevcut. Bilgisi ve vakti olan ilgilenebilirse sevinirim. İyi günler.

Ekli dosyalar