Grafik problemi

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office Excel 2010 Ingilizce
Merhaba Arkadaslar,

Uzun zamandir ugrastigim fakat bir turlu basaramadigim bir sorunum var. Macro ile formlar uzerinde calisan ve bircok kisi tarafindan ortak driver araciligiyla bilgisayarlarinda kullanabilecegi bir program yaptim. Program kusursuz calisiyor. Programin bir bolumunde grafik olusturmak durumundayim. Bunuda form uzerinde gostermek istiyorum. Form uzerinde arkadaslarin yardimlariyla grafikleri gosterebildim. Fakat yinede birkac sorunla karsilastim onlarida cozemedim.
* Grafik sayfasina gecmeden once bir mesage cikiyor ve o mesaji yok edemedim.( Ekte mesage bulabilirsiniz. )
* Grafigi resim olarak form uzerinde gostermeye calistim fakat grafigi once C, O, P gibi herhangi bir surucuye kopyalamak zorunda oldugum icin ve sirket sistemi musade etmiyor ve grafik net okunmuyor. ( Adi gecen suruculere kopyalamak icin once bir folder yaratmam gerekiyor ama beceremedim.. )

Aklima gelen tek cozum; cok kullanicili bir calisma oldugu icin ayarlarin degismemesini istiyoruz. Grafigi mecburen excel sheet te gosterecegim. Bu nedenle excel sayfasindaki tum butonlarin, formula barin, menunun vb. gorunmesini istemiyorum. Yani grafik butonuna basildiginda sadece excel sheet uzerindeki grafik gorunecek ve herhangi bir menu yada forma donecek buton disinda buton olmayacak. Programdan cikarkende tum gizlenen yerler geri gelecek.

Uzun zamandir cozemedigim bu grafik konusunda yardimci olabilecek yada degisik fikri olan arkadaslardan yardim bekliyorum.

Simdiden herkese cok tesekkurler.

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Ekteki dosya size bir fikir verir mi acaba?

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Bu hatayı ortadan kaldırmak için aşağıdaki kodu hazırladım. Çalıştırarak deneyin.

Kod:
Sub regolustur()
Dim deg As Object
anahtar = "HKCU\Software\Microsoft\VBA\Security\LoadControlsInForms"
Set deg = CreateObject("WScript.Shell")
deg.RegWrite anahtar, 1, "REG_DWORD"
End Sub

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Merhaba Arkadaslar,

Cevaplariniz icin cok tesekkur ederim.

Her ikisinide denedim.

Tam ekran yapabiliyorum.

Hatayi ortadan kaldirmayi, sanirim kodlari yazdigim yer yanlis oldugu icin basaramadim. Nereye yazmaliyim leventm ?

Yardimlariniz icin tekrar tesekkur ederim..

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Kodu normal bir modüle yazıp, bir butona bağlayın. Sadece bir kez çalıştırmanız yeterlidir. Kod registere gerekli ilaveleri yapmaktadır.

Excel Vers. ve Dili
Arkadaslar,

Yardimlariniz icin ne kadar tesekkur etsem azdir.
Sorunlarim su anda cozulmus gibi gorunuyor.

Tekrar tesekkurler..