Grafik konusunda yardım

Excel Vers. ve Dili
excel 2002 türkçe
Grafiğimde yılları ve döviz kurlarını görmek istiyorum ama olmadı.
Lütfen acil yardım.

Excel Vers. ve Dili
excel 2002 türkçe
Öncelikle gösterdiğiniz ilgiye çok teşekkür ederim.Siz çok güzel yapmışsınız ama ben halen beceremiyorum.Bana en azından nerde hata yaptığımı söylerseniz çok makbule geçer.Çünkü bu tarz çok grafik yapacağım ve her seferinde sorunu çözülen değil,sorun çözebilen konuma gelmek istiyorum.
Ben grafiği yaparken ctrl ile grafiği yapacağım sütunları taradım ama bir yerde bir hata yaptım bana vaktiniz olunca adım adım yazarsanız sevinirim.Bu isteğim çömez bir excel meraklısından herkese.İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Öncelikle gösterdiğiniz ilgiye çok teşekkür ederim.Siz çok güzel yapmışsınız ama ben halen beceremiyorum.Bana en azından nerde hata yaptığımı söylerseniz çok makbule geçer.Çünkü bu tarz çok grafik yapacağım ve her seferinde sorunu çözülen değil,sorun çözebilen konuma gelmek istiyorum.
Ben grafiği yaparken ctrl ile grafiği yapacağım sütunları taradım ama bir yerde bir hata yaptım bana vaktiniz olunca adım adım yazarsanız sevinirim.Bu isteğim çömez bir excel meraklısından herkese.İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
Ekteki dosyayı inceleyin.

..

Excel Vers. ve Dili
Office 2010
A1:B28 aralığını seçin, grafik tuşuna basın grafik türünü seçtikten sonra "seri" sekmesine tıklayıp "yıllar" serisini silin, böylece kur ortalamaları kalacak sadece. Altta "Kategori X Ekseni Etiketleri" nin olduğu kutucuğa A2:A28 aralığındaki yılları girin. böylece tek bir veriden oluşan grafiğiniz olacak.

Daha sonra grafiği oluşturup Eksenleri biçimlendirebilirsiniz.

Örnek ekte:

A1:B28 aralığını seçin, grafik tuşuna basın grafik türünü seçtikten sonra "seri" sekmesine tıklayıp "yıllar" serisini silin, böylece kur ortalamaları kalacak sadece. Altta "Kategori X Ekseni Etiketleri" nin olduğu kutucuğa A2:A28 aralığındaki yılları girin. böylece tek bir veriden oluşan grafiğiniz olacak.

Daha sonra grafiği oluşturup Eksenleri biçimlendirebilirsiniz.

Örnek ekte:
@altanson'un grafigindeki gibi birden fazla farkli grafik secenegini tek bir grafik icinde kullanmak icin ise, grafik olusturulduktan sonra serilerden birini grafik uzerinde secmemiz ve sadece o seri icin sag tiklayarak gelen menuden grafik turunu degistirmemiz gerekiyor..

boylece, daha anlasilir ve goze hitap eden grafikler elde edebiliyoruz..

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
excel 2002 türkçe
Arkadaşlar hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.Evet şimdi grafiğimi çizebiliyorum.Bana zaman ayırdığınız için teşekkürler.:)))))))

Excel Vers. ve Dili
EXCEL OFFİCE 2003
İNGİLİZCE
Grafİk Yapmak İstİyorum

:yardim: EKTEKİ DOSYAYI GRAFİK ŞEKLİNDE GÖRMEK İSTİYORUM.LÜTFEN YARDIM.

Excel Vers. ve Dili
EXCEL OFFİCE 2003
İNGİLİZCE
Ay Olarak Hasilatlari (axess-nakİt Ve DİĞer) Grafİkte GÖrmek İstİyorum

Excel Vers. ve Dili
Office 2010
grafikten çok hasılatları ay olarak düzenlemek uzun sürdü :)

grafiği isteğinize göre biçimlendirebilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
EXCEL OFFİCE 2003
İNGİLİZCE
:icelim: ÇOK FAYDALI OLDUNUZ.YARDIMINIZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.