Soru Grafik Altına Excel Tablosu Ekleme

Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Apps for enterprise - İngilizce
Merhaba
Excelde grafikleri oluşturdum. Grafiklerin altına verileri çektiğim tabloyu eklemek istiyorum. Grafiklerin arkasına resim eklediğim için tablodaki veriler resimlerle karışıyor. Resmi kaldırmadan tablonun arkasını beyaz yaparak tabloyla grafikleri tek sayfada nasıl ekleyebilir miyim?

Excel Vers. ve Dili
Office 365 TR
Selamlar,
Anlatımınızdan anladığım kadarıyla,
Veri tablosunun Bağlantılı Resim olarak kopyalanıp grafik üzerine yerleştirilmesine yönelik örnek dosya ektedir. İncelersiniz.

ÖmerBey

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2007 Türkçe
Resmi kaldırmadan tablonun arkasını beyaz yaparak tabloyla grafikleri tek sayfada nasıl ekleyebilir miyim?
Merhaba,
Öncelikle foruma hoş geldiniz.
Aslında cevabınız sorunuzun içinde... Hücre arka planı ekranınızda beyaz olarak gözükse de standart olarak dolgu rengi yoktur. Bahsi geçen tablodaki hücrelerin dolgu rengini beyaz olarak ayarlarsanız arka plandaki resim gözükmeyecektir.

Excel Vers. ve Dili
Tam ifade edemedim sanırım şu şekilde açıklamak istiyorum. Excel sayfamızı yatayda ikiye böldüğümüzü düşünelim ve bunun üst tarafında grafiklerimiz var. Üst tarafıda hareket etmesin diye dondurduğum için aşağı yukar da hareket edemiyor. Bu hareket edemeyen kısma background olarak resim vermek istiyorum. Geri kalan yarısına da grafikleri oluşturduğum tabloyu eklemek istiyorum bu tablonunda backgroundu beyaz olacak. Bunu yapmaya çalıştığımda üst tarafa backgraound verinde aşağı tarafda etkileniyor.

Bir de yeni bir sorum daha olacak pivot tablolarından grafikleri oluşturduktan sonra (mesala pasta grafiği yaptığımızı düşünelim ve bu pasta grafiğinin kısımlarına tıklayınca o parçaya ait verilerin gelmesini istiyorum) üzerine tıklama fonksiyonu nasıl verebilirim.

Örnek çalışma resmini ekliyorum: https://s7.dosya.tc/server18/r70cb8/Snag_faca648.png.html

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Excel Vers. ve Dili
Merhaba,
Öncelikle foruma hoş geldiniz.
Aslında cevabınız sorunuzun içinde... Hücre arka planı ekranınızda beyaz olarak gözükse de standart olarak dolgu rengi yoktur. Bahsi geçen tablodaki hücrelerin dolgu rengini beyaz olarak ayarlarsanız arka plandaki resim gözükmeyecektir.
Ben sayfanın yarısında görünsün yarısında görülmesin istiyorum